Komşum Kediyi Balkonda Tutuyor

Enesygt

Arkadaşlar merhaba.%100 emin değilim ama sanırım komşum kedisini balkonda tutuyor geceleri bile orda kalıyor.Çünkü sabahın 5 inde bile hava karanlık balkonun kenarına çıkmış oturuyor.Her sabah çıkıp oturuyor oraya.İçim hiç rahat etmiyor görünce.kumunu nereye koyduğunu sorunca balkona koyduğunu söylemiş.Gece nasıl gidiyor deyince de miyavlıyo uyanıyoruz falan demiş ama ben inanmıyorum.Sabahın 5 inde balkonda her sabah kenarında oturuyor.Ne yapmamı önerirsiniz?

14 CEVAP

x_queen

Benimde apartmanımın karşısında bir köpek var. O apartmanda hiç kimse oturmuyor.köpek En üst katında balkon kapısı açık ve evde kimse kalmıyor. Birisi 4-5 günde bir geliyor yarım saat kalıp gidiyor. Hayvancağız balkona gece gündüz çıkıyor havlıyor havlıyor geri giriyor. Ve bu köpeğin hiç dışarı çıkarılıp dolaştırıldığını görmedim. HAYDİ diye bir uygulama var onu indirip ihbar ettim CİMERe yazdım muhtara polise belediyeye şikayet ettim ama hiç biri çözüm olmadı hala köpek evde yalnız başına duruyor.

Gamzessven

Deli mi bu insanlar ya. Hiç beslemese keşke. Sokakta olsa gider kuytu köşe bir yer bulur balkondan iyi korunur. Her yeri açık esen bir yere kediyi hapsetmenin mantığı nedir anlamıyorum. Rahatsız olacaksan neden aldın ah insanlar

Boncukus

Yapabileceğiniz hiçbir şey yok maalesef. Eğer iletişim halindeyseniz balkona file yaptırmasını önerebilirsiniz

orhdoner

Maalesef birşey yapamazsınız onların vicdanına kalmış umarım bir an önce düzgün bir çözüm bulurlar

blue_hpood

haydi bir işe yaramıyor. tavsiyem instagramdan hayvan derneklerine acilen ulaşmanız. hayvan oradan düşebilir.

x_queen lütfen sizde fotoğraf çekerek hayvan derneklerine ulaşın, köpeği alırlar.

selinlilaaa

Hiç bir şey yapamazsınız ki

Enesygt

Çok saçma ama bişey yapmak lazım kış gününde donuyordur orada hayvancağız

elsathedog

haydi uygulaması üzerinden şikayet oluşturabilirsiniz

Ozge00

Haydiden umudumuz çoktu ama o da fıs çıktı. Gelseler de bir şey yapmıyorlar. Yapmayacaklarsa niye geliyorlar. Bu ülkede kimse kimseyi ciddiye almıyor adamlar göz göre göre hayvana işkence de etse bir şey yapılmıyor. Max para cezası alıyor. Köpeği elinden almak için çok ses getirmek lazım kişiye baskı yapmak lazım bıkıp köpeği vermesi lazım diğer türlüsü olmuyor.

nefeskedi

Balkon kapısı açıksa belki kedi orada zaman geçirmeyi seviyordur. Benim kedim de sabah 5-6'da kalkınca kucağıma gelmek istiyor terasa çıkıp dışarıyı seyrediyoruz sonra kendisi izliyor oturup. Hatta bazen betona yatıyor, üşüyor diye endişeleniyorum altına bez koyuyorum, yok yine butona geçiyor. Kumu da orada. (Terasımız cam pencereli). Ama kedisini balkonda besleyen duydum maalesef.

Muezzabalim

Ya ben kedilerimi balkona bile çıkarmıyorum o halde bile evin içinde hasta oldu biri pencereyi açıyorum dışarıyı seyrediyorlar biraz (tabiki pencerelerimiz koruma teli takılı) Aklım çıkıyor üşütür mü nasıl hasta oldu neden oldu ben neyi yanlış yapıyorum diye kendimi yedim üç gündür. Balkona hapsetmek evde kedi beslemek demek değildir.İnsallah düşündüğünüz gibi değildir 🤲🏻

Warriorsans

Çok büyük vicdansızlık ya bu insanlar neden bir kedi bakmak ister ki doğru düzgün bakmayacaklarsa

Balkona kilitlemek için kedi beslemek? Heyallam.

oykuyildiz

Zannetmiyorum Ya yani inş öyle değildir benim kedim de yaz boyunca sürgülü kapı altına yer yaptık biz ordan girip çıktı balkona tuvaleti de oradaydı . Şimdi içeriye aldık