Kedimin Agzi Cok Kotu Kokuyor

ecewozcan

5 aylik erkek kedim var agzi cok kotu kokuyor gercekten dis degistirme donemi ondan mi bilmiyorum ne yapmam lazim

12 CEVAP

ecewozcan

simdi fark ettim agzinin en arkasinda dis etinde kirmizilik fark ettim dis degistirme doneminden kaynakli buyuk ihtimalle bugun goturemedim yarin veterinere goturecegim agiz kokusu da bundan kaynakli sanirim

Kedisever80

Diş etinde sorun olabilir Normalde Pembe Oluyor kırmızıysa Problem var demektir.

Kedisever80

Mamanın ağır kokusu Varsa ondan da Olabilir

Siyahiinci

Ağzının içinde yara da olabilir. Veterinere gidip göstermeniz daha doğru olur. Kediniz de cins sanırım. Bağışıklığının düşme ihtimali daha yüksek. Daha dikkatli olmanız gerek

ecewozcan

evet cins oldugu icin hastalik olasiliklari cok yuksek oluyor korkuyorum yarin veterinere gidecegim disini fircalamiyoruz henuz ana disleri yok erken degil mi

golsahyildirim

Diş değiştirme döneminde olduğu için ağız kokusu olabilir, bunun dışında yediği mama da ağız kokusu yapabilir. Enfeksiyon, virüs vb. durumlarda da ağız kokusu oluşabiliyor. En bilindik nedenler bunlar, umarım hastalık değildir.❤️ Benim kedimde de vardı, mama değiştirince ağız kokusu kalmadı denecek kadar azaldı.

ecewozcan

mamasini daha yeni aldim 10 kilo 😔

diş değiştirme dönemindeyken kedimde de ağız kokusu oldu. veterinere kontrole gittiğimizde söyledim arkadaki dişini çıkartırken diş etinde iltihap olmuş veteriner antibiyotik iğne vurdu 2 3 güne ağzı kokusu da geçti.

Benim kedimde diş değiştirme döneminde çok koku oldu. Crystalin sprey aldım maşallah ağzında koku kalmadı. Zaten çok hafif ağız kokusu normalmiş.

Seymaaacaan

Hastalık olduğunu sanmıyorum hemen endişelenmenize gerek yok. Ama yinede Kontrol edin diş etleri kırmızı mı dilinde siyah lekeler var mı diye bunlar yoksa zaten diş dökme döneminde ağız kokusu çok çok normal 7-8 aylıkken tamamlar dişlerini koku kalmaz ortada (diş dökme döneminde diş eti kırmızılıkları çok normal)

pablopicasso

Elbette ki veterinerinize danışın.

Naçizane bir paylaşımda bulunayım. İlaç değil nihayetinde.. Mantar dil ucu yarası, diş eti veya benzeri bir durum ise veterinerimiz bir su bardağı kaynatılmış, soğutulmuş suya, 1 çay kaşığı karbonat atı,p, karıştırıp bununla gargara yaptırmamızı önermişti. Yutmasında da bir sakınca yok.

Ben çay kaşığı ucu ile minik minik ağzına vermiştim. Ve çok iyi gelmişti.

orhdoner

Çok geçmiş olsun genelde balıklı yemlerde bizimkinde öyle oldu ağız kokusu çok yapıyor tabi bir hastalığı da olabilir veterinere göstermek daha doğru olur