Kedim Kumunda Oturuyor Uyuyor.

kedilikizzz

Kedim bacağından operasyon geçirdiğinden beri her gün farklı bir sorunla uğraşıyorum. Dün geceden beri kumuna gidip yatmaya başladı üstelik oraya tuvaletini de yapıyor. Gece çişini yaptı ve ordan çıkmak bilmedi baktım uyku moduna geçmiş başta kapalı wc olduğu için oraya yattı diye düşündüm ama kapağı ortadan kaldırdım hala aynı şeyi yapıyor gidiyorum alıyorum yumuşak yatağına koyuyorum hala oraya gidip yatıyor.. Üstelik 1 yaşında 1 yıldır bende hiç böyle bir huyunu görmedim. Hastalıktan dolayı psikolojisi bozuldu sanırım. Sizce neden böyle ?

13 CEVAP

polo

polo birkere çok korkmuştu onu kumun içinde saklanırken buldum demekki sizinkide çok korkmuş sessi sakin karanlık başka bir yer ayarlayın dolap falan orda sakinleşsin

kedilikizzz

Neyseki bıraktı bu alışkanlığı

patili

dışkılama problemi var mı şu sıralar? veya idrar yanması yaşıyor ve sık sık idrar ihtiyacı duyuyorsa psikolojik olarak kutuda kalma durumu olmuş olabilir.

kedilikizzz

Kıyamam ona yaa evet haklısınz son günlerde özellikle yakalık takılı olduğunda çok mutsuz oluyo sanırım onu takıcam diye korkuyo. Patili hayır öyle bir problemi yok Allahtan

Heidi

Gerçekten çok tuhaf

kedigibiyiz

Bu soru 1 yıl önce açılmış neredeyse çok merak ettim kedicik iyi durumda mı acaba.. Bilgilendirirse bizi mutlu olurum :)

Ne yazık ki benim kedim öleceği gece ilk kez kumunda yaklaşık 20 dakika yattı ve kaldırmama izin vermedi ertesi sabah ölmüştü benim kişisel görüşüm kumun kedilere güvenli geldiği yönünde..çok araştırdım ama bir cevap bulamamıştım bunun bir belirti olduğunu bilseydim hemen götürürdüm veterinere..çok acı birşey kediniz sizden kaçıyor aniden kumuna ilgi duymaya başlıyorsa lütfen hemen veterinere gidin

kedilikizzz

Çok çok iyi durumda ve çok mutlu :))

Recai44

Kediler korktukları zaman bu hareketi yapıyorlar .

Recai44

Üstüne çok gitmeyin . Onun oradan çıkıp yanınıza gelmesini bekleyin .

Namiii

Benim kedimde bir yaşında bir süredir kuma oturma huyu edindi ama ben orayı bir sığınak ya da yatılabilecek oturulabilecek yer olarak görmesini buna alışmasını istemiyorum gördüğümde ciddi bir şekilde çıkmasını söylüyorum bir kaç kere sonra çıkıyor.Sağlık sorunu yok şuanda en son 3 ay önce kısırlaştırdık ama o zaman bile böyle bir şey yapmamıştı.Umarim bırakır:)

benim kedimde kısırlaştı 9.gun bugun iki kere bunu yaptıgını iki kerede tuvaletinin önünde yattıgını gördüm sanırım yakalıktan dolayı tuvaletini yapamıyor o yüzdende böyle bisey yapıyo