Üst Kat

ezgcn

Soruyu sormuştum ama etkileşim alamadım yeniden soruyorum yatak odalarımız yukarıda olduğu için kedimizi de yukarı çıkartmak istiyoruz aşşağı da daha fazla vakit geçirdiğimiz için kum kabı mama kabı hepsi aşağıda. Kum ya da mama kabını yukarıya da koymak gerekir mi

7 CEVAP

ezgcn

Ya ben şeyde kararsız kaldım yukarıya kum kabı koyarsak kafası karışır mı hem altta hem üste diye ama dediğiniz gibi gözlemleyerek halletmek lazım

pelintpe

Bence gerekmez ama onu deneyerek görmelisiniz. Üst katı gece yatmadan yatmaya kullanıyorsanız ve kediniz de gece uyuyorsa tuvaletine gitmiyorsa sorun olmayacaktir. Gündüz siz de aşağıya indiginizde, sizinle beraber inip mamasini yer tuvaletine gider. Veya bir ihtiyacı olduğunda alt kata inip giderip geri yukarı kendi çıkabilir mi ona göre. Benim kedim gece yatmadan mama yer, tuvaletine gider mesela sabaha kadar bidaha ihtiyaç duymaz. Siz de kedinizin huy ve davranışına göre deneyerek bakın😊

ezgcn

....

Topalsmen

Ben iki kata da tuvalet koydum ama üst kata almasaymışım da olurmuş orada bir tek uyuyoruz ve uykudan kalkıp tuvalete gitmiyor bizimki...sadece mama kabını gece yatarken çıkarıyorum üst kata.. su kabı iki katta da var sürekli tazeliyorum gece mama ve suya kalkıyor....

Kedimseker

Bizde sadece yukarıda var, istediği zaman çıkıp yapıyor kapı kapalıysa da kapıya geçip miyavlıyor açıyoruz ve gidiyor. İki tane gereksiz.

Uzmo

Ben koyardim iki kata da kumu, ozellikle olur da yetisemicegi durumlar olabilir diye. Bir de suyu da koyardim, zaten az su iciyolar tesvik olsun diye. Ben hem mamasini koydugum odaya hem salona koyuyorum suyu mesela. Ama mama koymasaniz da olur bence :)

ezgcn

Daha 4 aylık merdivenden inip çıkmasından da korkuyorum açıkçası ne yapacağımı bilemedim