Bilgisi Olanlar

Maumau

Öncelikle merhaba. Erkek kedim 1.5 yasında ve bazı gözlemlediğim şeyleri yazmak istiyorum. İdrar yollarında rahatsızlık oldugunj düşünmüyorum öncelikle belirteyim çünkü ne bir bağırma ne de bir rahatsız tuvalet yapma belirtisi var. 1 saat içinde 2 kere kuma girdi sonra gitti uyudu. Bazen bunu yaptığı oluyor, bazen de hiç yapmıyor. Koku mu bırakıyor özellikle bunu merak ediyorum. Daha 2 hafta önce veterinerdeydik herhangi bi sağlık sorunu olmadığını söylediler. Elle idrar yollarına cs kontrolü yapıldı. Acaba bu neden olur?

10 CEVAP

Maumau

Çişini yapıp cıkmıs. Dediğim gibi ne bi bağırma ne bi rahatsızlık belirtisi yok sürekli gözlemlerim. Ama ıslak mama yemişti o da sıvı oranını arttırmış olabilir diye tahmin ediyorum

Maumau

Mesela saat 18den beri de çiş yapmadı yani sıkıntılık bi durum olsa yine gider yapardı ama neden böyle bazen oluyo yazdıgım durum

aslihan_e

Koku bırakıyordur bence, kısır olunca bırakamaz mı bilgim yok ama benim kedimi dışarı gezdirdiğimde özellikle kum, kuru yaprak vs. gördüğünde oturup oturup azıcık çiş yapıyor. Öyle geziyor etrafı. Bu koku bırakma olayı. Kısır olabilir ama sonuçta kokuyu hakimiyet için bırakıyorlar, diğer kedilere bu bölge benim diyorlar. Bir bölgede tek bir lider kedi olur. Bunun için de ölümüne savaşırlar. Kızgınlık dönemiyle alakası yok. Normal zamanlarda da yaparlar hep.

Maumau

Aaaa inanın bunu bilmiyordum teşekkür ederim. Evet kumunu toplayınca hemen tuvalete girme olayı da bu olabilir. Cok ilginç bi durum @aslihan_e

Maumau

Kısır bu arada

Maumau

Islak mama tüketmişti

Maumau

Upp

Sselin1

Kabizlik sorunu yasiyor olabilir mi ? Dışkısı nasil ?

Maumau

Hiçbir sıkıntısı yok kabızlık da yok iştahı da yerinde koşturup da duruyo allaha şükürler olsun

Maumau

Upp