Geçmeyen Hapşırık

berfin90

Kedimiz bize ilk geldiğinde 2 aylıktı. Hapşırık burun akıntısı göz akıntısı halsizlik vardı.7 gün antibiyotik kullandık Hapşırık hariç bütün şikayetlerimiz geçmişti. Hapşırığı geçmeyince 1 ay sonra 5 gün azitromisin kullandı Veteriner tavsiyesiyle ve tamamen sağlıklı bir canavara dönüşmüştü. Fakat 2 haftadır tekrar hapşırmaya başladı günde en az 10 defa hapşırırken burnundan sümük de çıkıyor. Şimdi düzenli immuneks kullanıyor. Aynı durumu yaşayan tecrübe etmiş olanlar yazarsa sevinirim. Veterinerimiz geçecek diyip bizi rahatlatıyor ama yaşayan birinden de tecrübelerini dinlemek isterim

7 CEVAP

berfin90

tecrübesi olanlar yazabilirler mi?

berfin90

???

Happytree

Başka bir veterinere gösterin. Geçecek ne demek? Tedaviyle geçmesi ve tekrarlamaması gerekirdi. Kedinizin bağışıklığı düşük belli ki ona göre tedavi şart.

Catworldd

Bizimkiside hapsirmaya baslayinca sabahina götürdüm veterinere vitamin verildi yemesi için vücudunun kendi atlatmasi gerekiyormuş eger öksürüğe cevirirse getirin denildi. Ben 3 gün boyunca sıcak su buharı banyosu yaptirdim bir kaç vitamin yedi 3 gün sonunda iyiydi. Bu havalarda normalmiş ama büyük ihtimal sizin kedinizin bağışıklığı düşük takviye ürünler kullanmanız gerekir. Antibiyotik kullanımı veterinere gidiş vs. Kediyi strese soktuğu için daha artış görülebiliyor. Bencede başka bir veterinere danışmaniz şart

orhdoner

Bizimki de sürekli yaşıyor sık olarak öksürük ve hapşırık en sonunda ciğerlerinin dolu olduğu söylendi şuanda tedavi görüyor bir kere geldi mi zor geçiyor maalesef üzmek istemem ama bağışıklığı duşuk olunca daha da zor oluyor

melist35

başka veterinere götürün bence. ayrıca şuan kaç aylık? karma aşıları yapıldı mı? belli ki üşütüyor, evinizin ısısı nasıl?
kedi nezlesinin tekrarlaması ve tedaviye destek amaçlı lysine kullanmanızı öneririm. bio petactive lysine macun veya tablet kullanabilirsiniz. yada diafarm lysine macun olabilir. düzenli kullanımda hasta olmaz kediniz.

berfin90

Şuan 5 aylık. Karma aşıları yapıldı