Az Enerji Veren Mama

kaandeniz00

Enerji bakımından az enerji veren mama öneriniz var mı daha doģrusu böyle bir mama var mı? Kedim fazlasıyla hareketli bir sitede böyle bi öneri görmüştüm.

8 CEVAP

DoraFiko

Yediği mamayla değilde bencede tamamen karakteriyle alakalı miniğinizin.

Burada birkaç hafta önce bende soru açmıştım kedilerim uyutmuyor diye çünkü aşırı enerji patlaması yaşıyorlardı. Sonrasında ikiside hastalık süresine girdiler ve hareket etmeye korkar oldular. Her sabah nolur iyileşip tepemde tepinsinler diye dua ettim :) bu sabah kafamın üzerinden uçtu biri o kadar sevindim ki :) bebeğiniz sağlıklı maşallah küçükse eğer büyüdükçe durulacaktır. Mamasını değiştirmeyin bence. Sevgiler

Happytree

Öyle bir mama kedinizin bağışıklığını düşürür ve zaten öyle bir mamada yok :) Kediler 1 yaşından sonra ve kısırlaştıktan sonra biraz duruluyorlar ama kesinlikle huyla alakalı ve bazıları oyuncu oluyor :)

Kedisever80

Bonacibo light Düşük kalorili Fazla Kilolu ve kısırlaştırılmış Kediler için olan mamayı deneyebilirsiniz.

kaandeniz00

Geçen ay kısırlaştırdım ama değişen birşey yok sanırım:) Umarım 1 yaşından sonra biraz durulur.

Anonymus179224

Az enerji veren mama demek karbonhidrat oranı yüksek, protein oranı düşük mama demek ve kediler için böyle bir diyet uygun değil maalesef :(

orhdoner

Her kedinin karakterine bağlı bazısı kaç yaşına gelirse gelsin gene çok oyuncu olabiliyor öyle bir mama yerse bağışıklığı düşer hastalığa davetiye açmış olursunuz

mericcdoga

Düşük enerjili mama verirseniz gelişimini aksatırsınız zaten hareketli olması yediği şeylerle değil karakteriyle alakalı

kaandeniz00

Bilgilendirdiginiz için çok teşekkür ederim cevaplarınızı düsünerek kullandığımız mamaya devam edicem.