Kedim Tuvaletini Yapmıyor

Zehramira

Daha bugün 45 günlük yavru kedi sahiplendim mamasını veterinerden aldım kuru mama bu arada markası falan yok bir poşette verdi neyse ben pet shopcudan ayrı balıklı etli bir mama aldım tekli paketlerde markası whiskas kuru mamayı çok zor yedi dişleri kırılıcak diye korktum kuru mamayı ıslattım öyle verdi az uz yedi ve yedikten sonra kumuna koydum sadece çişini yaptı neyse akşam oldu kuru mamayı yemedi bende aldığım balık etli mamanın çeyreğini verdim ve karnı aldığımdan beri davul gibi semsert balık etini çok güzel yedi fakat yedikten sonra kıpırdama oranı düştü tuvaleti vardır diye kumuna koydum fakat yapmadı napabilirim nolur fikir verin

3 CEVAP

Zehramira

Yaş mamayı ıslatıp versem bile yiyemiyo çok küçük daha dediğiniz gibi birkaç hafta yaş mamayla devam ediyim teşekkür ederim☺

patili

rica ederim. zeytin yedirebilirsiniz ama hergün hergün yedirmeyin. yaş mamasına yarım çay kaşığı zeytinyağı koyarsanız hiçbi doruncuk kalmaz inş. ♡

patili

yaşı kuru mama için erken verirken de mutlaka ılık suyla ıslatıp verin. yaş mamayla karıştırıp da verebilirsiniz. taneleri mutlaka ufalayın. eğer birkaç hafta daha sadece yaş mamayla devam ederseniz çok daha sağlıklı sonuç alırsınız. bünyesine sindirim sistemine sert yiyecekler girdiği için şuan kabız olmuş muhtemelen. karnını yavaş ve bastırmadan hafif hafif ovun. ve mutlaka yaş mama verin. yoksa da dediğim gibi mutlaka ılık suyla mamayı ıslatıp kırıp öyle verin.