Ben Kedi Sahiplenmek İstiyorum Bakımı Zor Olmayan Kedi Önerir Misiniz?

SedaB23

Kalın Yazıilk defa sahipleniyorum sessiz,sevecen ve bakımı çok zor olmayan kedi önerir misiniz?
Sağolun şimdiden

12 CEVAP

polo

bence hayal kurmayın bir balık alın anlattıgınız tarife o uyuyor kedi köpek zor çocuk gibibakıma ihtiyaçları var

yasement

Uzun tüylü kedilerin tüyleri her gün taranmazsa düğümleniyor. Kısa tüylü bir kedi tercih etmeniz bu yönden zaman kazandırır. Bir de bazı ırklar hastalıklara daha dayanıksız. İran kedisi gibi. Burnu basık ırkların tamamı hatta. Göz akıntıları da oluyor bu kedilerin. Hastalıklara en dayanıklı kediler ise melez oldukları için tekir kedilerdir. Zaten sokaktaki kedilerin yüzde 95i tekirdir çünkü en çok onlar hayatta kalabilmişlerdir. Sevecenlik konusunda zaten rakipsizler bence :)

kedilikizzz

Bakımı zor olmayan kedi diye bir şey yok. Bakımı zor olmayan bebek ne kadar saçma bir cümleyse bakımı zor olmayan kedi de aynı saçmalıkta.

kedilikizzz

Yanlış bilgi. Eğer ki sahipleneceğiniz kedinin aşılarını tam olarak yaptırırsanız ve o aşıların vakti geldiğinde tekrar tekrar yaptırmaya devam ederseniz tüylerini yutsanız bile asla hiçbir hastalığa yol açmayacaktır. 2 ayda bir iç-dış parazit aşıları yapılacak yani, kış mevsiminde 3 ayda birde olabilir tabii.

SedaB23

Tamam teşekkür ederim ilginiz için

Ya açıkçası burda sinirlenmişler ama bence siz daha almadığınız için tereddütleriniz var bi kere kucağınıza alsanız hiçbir şey size zorluk olarak gelmez balkonunuz kapalıysa kumunu balkona koyarsınız hatta ben şimdiden koyuyorum sadece şu olabikir çok tüy dökmeten yani uzun tüylü kediler çok tüy döküyor sarman falan sahiplenirseniz gayet mutlu olursumuz valla ben sevmeye doyamıyorum

Kedisevercat

Van kedisi olabilir

Kedisevercat

Ay öyle mi bende iki ay sonra Van kedisi alacağım ama yine de peşlerinden ekledim

SedaB23

Ne güzel :)

SedaB23

Hmm sorumu yanlış yöneltmiş olabilirim öyleyse. Bazı kedilerin tüylerini sık sık taramak,temizlemek gerekir bazilarinin ise haftada bir veya birkaç kez , eğer taramazsaniz tüyleri akciğer kanserine kadar yol açıyormus, bununla ilgili korkularım var

SedaB23

Evet Van kedisi sahiplenecegim. Daha dogmadilar doğduktan 2 ay sonra alacağım inşallah

Kedisevercat

Petlerime