Tavuklu

Cansupakize

Bugun bir arkadaşım, kedine tavuk içeren hiçbir mama verme deri hassasiyetine yol açıyor dedi ısrarla , daha önce nd tavuklu kullandım problem yaşamadım ama şimdide acana tavuk hindi alıcam sizce bu bilgi doğrumudur?

2 CEVAP

aslihan_e

Mantar hastalığını tetikleyebileceği için demiştir. Yıllardır kedilerime bol bol tavuk veririm hiç mantar olmadı derileri de tüyleri de gayet iyi ancak arada probiyotikli yoğurt-ev yoğurdu , çok az kefir vermelisiniz. Mantarı önler ve içerilerindeki bakteriler laktozun bir kısmını laktik aside çevirdiği için süt gibi zarar vermezler. Laktozsuz kefir de kullanılabilir. Sürekli tavuklu mama yerse iyi değil ancak arada farklı yiyeceklerden de vitamin mineral alırsa sorun olmuyor.

Milovat

Tüy dökümüne ve alerjiye sebep olabiliyor bazı kedilerde ama bazılarında da yaşanmıyor bu bence deneyin dökülme ya da alerjik reaksiyon görürseniz degistirirsiniz