Kolay Yaş Mama Tarifi (Soru Değil)

kaanpolat

Merhaba 5 TL li tavuk ciğeri aldım biraz patatesle 5 dk haşladım ve bayağa yaş mama oldu şimdi ezeceğim biraz bizim kıza kalanıda sokaktaki çocuklara vereceğim çok ucuz bence deneyin

8 CEVAP

Sselin1

Ben bunu biraz sulu birakip direk blenderdan geçiriyorum.muhallebi kivaminda oluyor. :) Hem fazla sivi tüketmis oluyorlar. Hem de sivi ödül mamasi gibi oluyor daha cok seviyorlar.

kaanpolat

Ayrıca kediniz ishalse patatesin ishal kesme özelliği vardır

chloem11

Ciğer ve patates ayrı kaynıyor değil mi

chloem11

Anladım teşekkür ederim

Pisiuuu

Bende bu tarifi yapıyorum ama ekstra olan şey sebze de koyuyorum her koyduğum aynı oranda olucak şekilde bazende tavuğun göğüsü varsa ondan da katıp biraz sulu şekilde robottan geçiriyorum miss gibi yiyor

kaanpolat

Evet hatta içine ekstra malt ekleyip vitamin felan eklersiniz yaş mamadan farkı kalmaz

kaanpolat

Patatesi önden atıp biraz yumuşayıncaya ciğeri atıyorum ciğer daha hızlı pişiyor çünkü

kaanpolat

Ben ekstra birde severek yesin diye malt yada sıvı ödül maması ekliyorum ama evet her sebze ile yapıla bilir aslında tamamen sokaktaki canlar için yapılması gereken bir tarif bizim çocuklarımız zaten iyi besleniyor