Kızgınlık

ceydatpcu

Arkadaşımın kedisi 7.5 aylık kizginliga girdi ve çok kötü durumda hormon asilari çok zararliymis yapabilcegimiz baska birsey varmı

15 CEVAP

kedilikizzz

Kıyamam ya o zaman sabretmekten başka bir yolu yok malesef :/

Yıllardır kedi besleriz hiç de öyle korkulucak bir durum yok.
Bundan önceki kediler genellikle teyzemindi bundan dolayı kısırlaştırmamıştık anlattıklarınızdan 10 kat daha kötü geçiriyorlardı kızgınlıklarını ve bir çoğu bundan dolayı evden kaçtı.
Bu benim ilk kedim 3-4 hafta önce kısırlaştırdım erkek bir tekir.
Onlarca veterinere danistim hepsi kısırlaştırmam gerektiğini söyledi.
Şu anda kedim kısırlaştırılmadan önceki son dönemlerinden kat kat daha sakin ve kesinlikle memnunum size de tavsiye ederim.

SedaSD

Benim kedim erken girdi, dişi. 4-5 gün bir nöbet şeklinde oldu canlarının yandığını düşünmüyorum. Çok ilgi, sevgi istiyorlar bu dönemde, en azından benim öyleydi çok fazla ilgi istedi ama çok çok zor bir durum olmadı

SedaSD

5.5 aylıkken girdi şimdi 7 aylık :)

ceydatpcu

Ooo çok erkn inş bnmkiler 8i bekler :)

Ahmetemind

Kısırlaştırmanızı tavsiye ederim.Kızgınlıkta bazı kediler aşırı hormon salgılayıp çeşitli hastalıklara yakalanabiliyorlar.Kendi kedimde geçirdi.Kısırlaştırdık.Biraz büyümesini bekleyin.Biz dişi kedimizi 7 aylıkken kısırlaştırdık

kedilikizzz

Elinizi hafif ıslatıp göbeğini ovmayı deneyin onu biraz rahatlatabilir belki. Bana da veteriner söylemişti.

ceydatpcu

Ewt poposunu ovalayin dediler ama ise yaramıyor çok perisan yerlerde kivraniyor

Ilık suyla yıkayın bir süre baya rahatlatıyor.
En yakın zamanda kısırlaştırın.

ceydatpcu

Kızgınlık geçer geçmez kisirlastrilacak cok üzücü bir durummus :( bnm kedilerim 5 aylık korkmaya başladım onu görünce ama daha çok minikler yavrulrm kilo olarakta

SedaSD

Kızgınlığın geçmesini beklemekten başka bir çözüm yolu yok bence duş vs yeterli olmuyor. Kızgınlığı geçtikten hemen sonra veteriner hekiminizle konuşup kısırlaştırmanızı öneririm. Hormon iğneleri, hapları kesinlikle çok çok zararlı ve ileride ciddi sorunlar yapıyor. Ben bir iki hafta önce kısırlaştırdım ve o süreç sanıldığı kadar zor değil ondan sonrası çok çok rahat oluyorsunuz

ceydatpcu

Kisrlastirmktan korkmuyorum kizginliga girmesinden korkuyorm 7 aylık olmalarını bekliycem amllyt icin ama erken kizginliga girerlerse:( kızgınlık donmnde canlarimi aciyor ciftlesemediklri icin

Ortalama 7-7.5 aylıkken giriyorlar.

ceydatpcu

Kac aylikken girdi sedasd

ceydatpcu

Benimkilerde disi inş 7.ayda hemn kisrlastrcam