8 Aylik Kedimin Dişleri

fettahaltuntas

Arkadaşlar kedimi yaklasik 6 aylikken sokakta buldum ve diş degişim doneminden daha yeni cikmisti ve diş eti iltihaplanmasi vardi tedavi ettirdik ancak kedimin dislerinde anlam vermedigim bolgesel sariliklar var bunlar ne olabilir ben plak olarak dusundum 3-4 gunde bir duzenli fircalamaya basladim bu sariliklarin gecmesi icin verebileceginiz bir oneri varmi veyahutta temizletebilirmiyim ort. fiyat nedir? tesekkurler.

5 CEVAP

aslihan_e

Açıkçası o sarılık çürük başlangıcı, benimkilerinde o şekilde oluyor sonra ilerde çürüyüp düşüyor. İnsanlarda olduğu gibi kedilerde de antibiyotik tedavisi kısa süreli iyileşme yapıyor, dişleri yenilemiyor. Düzenli fırçalamaya devam edin bence ilerlemesin mümkün olduğu kadar. Kedilerde de kanal tedavisi dolgu falan yapıyorlarmış.

Anonymus179224

Ben crystalin sprey kullanıyorum, sargı bezi üzerine sıkıp dişlerine sürtüyorum ve sarılıklar sargı bezinin üstünde kalıyorlar. Böyle bezin üstüne gelen bir sarılıksa çürük değildir.

fettahaltuntas

veteriner ciddi bir şey yok dedi ama işkillendim simdi

fettahaltuntas

hayır ben fırçalamama rağmen hala böyle çürükmüdür sice

Anonymus179224

Bilmiyorum 🤷‍♀️ Arka dişlerde sarılık var bizde de biraz ama her gittiğimizde kontrol ediyor veteriner :/