Kedimi Kısırlaştırmayı Düşünüyorum Bu Süreçte Bizi Neler Bekler?

Arkadaşlar merhaba. Kedim kızgınlıkta. Kızgınlığı bittiğinde kısırlaştırcağım. Bu süreçte neler yapmalıyım? Beni neler bekliyor?

5 CEVAP

chloem11

Veterinerden veterinere bu değişiyor ama yarasını yalamasına izin vermemeniz gerekiyor yakalık takabilirsiniz ama bizimkini tutamadık yaladı sorun olmadı ve yaş mamanız yoksa 2 3 günlük yaş mama almalısınız ameliyattan sonra katı şeyler yememeleri gerekiyor dikişleri 3 haftada düşüyor erken de düşebilir ama bizimkinin 3 haftada düştü korkulacak bir durum olmuyor umarım kolayca atlatırsınız🐾❤️

siameselokito

Kediniz narkozun etkisindeyken ameliyattan sonra kusacaktır ve tuvaletini yattığı yere yapacaktır bunu unutmayın. Sıcak ve rahat olduğundan emin olun bir yerlere atlamasına izin vermeyin

kaanpolat

Ben 4 gün önce kısırlaştırdım yarasını yaşamaması gerekiyor onun için yakalık takıyorlar ama tavsiye etmem çıkarta biliyor ve strese sokuyor onun yerine ben bebek tulumu giydirdim yarayı kapattı ve yalayamıyor 2 gün üst üste antibiyotik iğnesi vurulduk ve ameliyat sonrası bir gün veterinerde kaldı ama ve birgün boyunca bir şey yemedi. Ertesi gün eve geldik ama aşırı derecede vahşi sinirliydi asla dokunmanızı tavsiye etmem.

betultekin02

Imkanınız varsa gaz anestezi kullanılan bir yere yaptırmanızı tavsiye ederim. Hem çok daha risksiz hem de hemen toparlanıyorlar.

Zeytinyx

Merhabalar geçen sene Haziran ayında zeytini kısırlaştırdık ve ilk 1 hafta tahminimden daha zor geçti😅 öncelikle 1000 lira gibi bir civarı gözden çıkarmanız lazım + ağlamalarına bağırmalarına tepkisiz (olabildiğince) kalmanız lazım ancak kısırlaştırma operasyonu sonrası çok rahat edeceğiniz de bir gerçek 🤗 Şimdiden geçmiş olsun. Yorumumu yararlı bulduysanız patilerseniz çok sevinirim 💖