Kedimin Beslenmesinde Değişiklik

siameselokito

Merhaba arkadaşlar bu sefer ses sorunuyla gelmedim :D ( o konuda hala sıkıntıdayız 6 da tüm evi uyandırıyor) her neyse.. kedimi 6 aylıkken kısırlaştırdım. Şu an 1 yaşını geçti. 4 kilo. Kedimi hala nd tavuklu narlı kedi mamasıyla besliyorum kısırlaştırılmış mama kullanmıyorum. Ve kedim kuru mamayı gerçekten az yiyor bence. bir kabı 2 günde falan yiyor. Asıl sormak istediğim soru bu. Ben kedimi saate göre beslemiyorum mama kabı hep dolu oluyor ama fazla da yemiyor yediğini çok nadir görüyoruz. Sizce yaptığım yanlış mı kedimin mamalarını saatlere mi bölmeliyim? Fazla enerji depolayıp gece uyumamasının sebebi bu olabilir mi?

9 CEVAP

kaanpolat

Bence mamadan sıkılmış o yüzden az yiyor değiştirmenizi tavsiye ederim benimkide kısır bende öğünlü beklemiyorum koyuyorum tabağına bitene kadar bekliyorum bitince yenisini koyuyorum bitmezsede kalıyor tabakta

siameselokito

Aroma değişikliği yapabilirim tabi ki

Kedisever80

Mama kabını 2 günde yiyorsa çok fazla yiyor.

ezgcn

Kediler koklayarak yedikleri için eğer 2 gün boyunca aynı mama kapta kalıyorsa kokusu geçtiği için yemek istemiyor olabilir siz
Az az koymayı deneyin bence

siameselokito

Ayrıca ND kalitesinde bir mama önerisi olan var mı biraz daha uygun fiyatlı olursa güzel olur

mericcdoga

Serbest beslenme en sık tercih edilen beslenme şekli, herhangi bir sağlık problemi yoksa veya diyet yapması gerekmiyorsa bence saatli beslemeye gerek yok. Serbest beslenmenin bir sakıncasını da okumadım ben hiçbir yerde. Gece uyumamasının sebebi gece hayvanı olmasından kaynaklıdır bence

siameselokito

Mama kabı büyük değil

Gamsem

Mamadan dolayı sanmıyorum bence eğer çok kilo alımı yoksa sorun yok mama ölçüsünde ama çok koymayın az az koyun ki bayatlamasın :) ve inanın dün gece 3:55 te başladı delirmeye tam 10:30 a kadar. :) bence deliler

Gamsem

Buarada bende yeni kısırlaştırdım bu maması bitince kısıra geçicem kısıra gçmenizde fayda var kilo açısından ziyade ürinier rahatsızlıkları için demişti bizim vet artık doğrumu bilemiyorum:)