Kedimin Mamasını Değiştirdim Daha Az Kaka Yapıyor

Mistycat

Merhaba, British Shorthair Blue point kedim 9 aylık oldu ve şimdiye kadar royal canin kitten mama kullandım. Tahılsız ND kitten mamaya 1 hafta kadar alıştırarak geçtim fakat şimdi daha az kaka yapıyor hatta dün hiç yapmamış. Yüksek protein alsın daha kaliteli bir mamaya geçeyim istedim ama düzenini mi bozdum. Bağırsakları , sistemi gayet güzel işliyordu ne önerirsiniz?

Eski mamasından alıp bir süre daha karıştırarak mı devam etmeliyim?
:(

8 CEVAP

Kedisever80

Bence Nd nin sindirilebilirlik oranı daha fazla olduğu için olabilir

mihriii

tahılsız olduğu için çok normal

Mistycat

Sabaha karşı homurdanmaya başlıyor yarım saat kadar sonra tuvaletine gidip bi sinirle eşelenip kakasını yapıyor.
Gözlerinin üzerinde tüylerinin azaldığını farkettim sanırım kabızlık türü bir durumu var ve stres yapıyor. Sizce royal canine geri mi dönmeliyim. Hiç prb. yaşamamıştı onda , iyi bişey yapayım derken sistemi bozdum herhalde

Kedisever80

Royal Canin Sokaktaki kedilere verilebilecek bir mama Onun yerinde Proplan alın

Kedisever80

Royal Canin Sokaktaki kedilere verilebilecek bir mama Onun yerinde Proplan alın

ilaydabal

ne biçim bir laf o sokaktaki kedilere verilecek mama derken ?? ne saçma bir kelime...
onun yerine önderdiğiniz mama çok farklı sanki.

Mistycat

N&D kullanmaya devam edeyim alışır mı diyosunuz?

tyguler

Kediye en kalote mamayı alsanız bile o ona iyi gelmeyebilir mesela orijen çok iyi bir marka ama kediniz yatmayı seviyosa hep evde duruyosa mama ćok protein içerdiği için kediye iyi gelmez diye biliyorum kedinize en iyi gelen mamayı almalısınız iyi gelip gelmediğini de dışkıdan anlarsınız