Kedim Koltuklarımı Süreklı Tırnaklıyıp Zarar Veriyor Bunu Nasıl Önlerim

edataspnr

kedim koltuklarımı süreklı tırnaklıyıp zarar veriyor bunu nasıl önlerim

10 CEVAP

Acadrax

Benim de aynen öyle her gördüğümde kızıyorum ve tırmalama tahtasına götürüyorum ama öylece bakıyor tahtaya

Aybuke22

bir sprey şişesine su koyup tırmalamaya başladığında bir fıs sıkın sudan nefret ettikleri için kaçıyorlar ve düzenli uyguladığınızda yapmaması gerektiğini anlayıp tırmalama tahtasına yöneliyor ben böyle çözüm buldum denemekte fayda var

ZehraBulutt

Önleyemezsiniz boşuna uğraşmayın, salın gitsin. Bu koltuklar iyice mahvolunca yeni koltukları tırmalanmayan bir kumaştan seçin tay tüyü gibi.

ezgcn

Tırmalama tahtası alın ama buna rağmen yapıyorsa engel olmanız biraz zor

Melihcn

Çok yapacak bir şey yok engelleyemezsiniz düzenli tırnak kesimi yaparsanız eşyalardaki zararı minimuma indirebilirsiniz

CemileDurdi

İlk sahiplendiğinizde tırmalama tahtasında alışkanlık kazanması gerekiyordu.

Boncukus

Evin çeşitli alanlarına tırmalama yapabileceği tahtalardan koyun duvara yapıştırılanlar koltugun, masasın kenarına koyulanlar da mevcut. Tırnak kesimini ihmal etmeyin

tırmalama tahtası aldınız mı

kaanpolat

Kedi kovucu spreyler var ben ondan kullanmıştım 1 aya 1 haftaya bıraktı tırmalamayı

tyguler

Tırmalama tahtasına alıştırın ve tırnaklarını uzadıkça kesin ama çok derinden değil sadece ucundaki kancayı kesmelisiniz