Kedimi Diğer Kedilere Nasıl Alıştırırım

Seydayilmzz

Kedim kendinden başka kedi köpek görünce sinirleniyor saldırmak istiyor bunu nasıl önleyebilirim başka bir kediye nasıl alıştırabilirim

4 CEVAP

Zeytinyx

Ne için sordunuz eve yeni kedi getirmek için mi gezdirmek için mi? ☺️ Eve yeni kedi getirmek ise öncelikle yavru almanızı tavsiye ederim alışması açısından . İlk önce yavruyu bir odaya box kutusunda tutup kapıyı kapatmanız lazım kokusu içeri sindiğinde büyük olanı getirip odaya koyun kutuya yaklaşıp koklayacaktır başta anlaşamaslar bile daha sonra yakın olacaklardır. Yorumumu yararlı bulduysanız patilerseniz çok sevinirim 💖

Zeytinyx

Her asosyal kedi ve köpekte olan genel durum böyledir tavsiyem önce odaya kokusunun sinmesi daha sonra ise büyük kediyi alıp odaya koymanız isterseniz o sırada yavru kediyi odadan çıkarabilirsiniz

Seydayilmzz

Evet sahiplenmek istiyorum da yavru kedi görmüştü kızıp saldırmak istedi hani böyle yaptığımda yine aynı olur mu sizce kedim 1 yaşına yeni girdi

Seydayilmzz

Saldırır mı kediyi görünce peki böyle yaptığımda