Kedi Beslemek İstiyorumda Yanlız Namaz Kılıyorum Sorun Olur Mu Acaba :(

ayseguledez

ailem kedi tuvalete gırıyor yagını temızlemeden evın ıcınde gezıyor namaz kabul olmaz dıyor :(

7 CEVAP

kaanpolat

Saçmalamayın lütfen namaz kılan bir insanın Hz Muhammed in kedisi olduğunu ve kedinin su içtiği kabtan abdest aldığını bilmesi lazım o köpek için kediler çok temiz hayvanlardır o insalar herşeyi çokbiliyor bence istiyorsanız sahiplenin benim babam da namaz kılıyor ama kediye aşık resmen

Melihcn

Camii içerisinde bile kedi olabiliyor en bilinen örnek ayasofya gli hiç bir sakıncası yok

baranertaga

Bende kılıyorum benimde kedim var. Peygamberimizin de Müezza adında bir kedisi varmış. Ona o kadar değer verirmiş ki kucağında uyuduğunda rahatsız olmasın diye cübbesinin eteğini kesmiş. O dediğiniz köpek için.

kaanpolat

Bunu ailenize izletin lütfen https://youtu.be/d6NxPEzbnc8

CemileDurdi

Benimde ailem namaz kılıyor ama kedim temiz sadece ishal olduğunda bi kere kakasına bastı onda da hemen farkedip sildim. Zaten kum kabından çıkınca kendini yalıyor.

Bizim evimizde de namaz kılınıyor. Sizin dediğiniz köpekler için. Köpeğin evin içinde olması caiz değil. Kediler ağzı çok temiz olduğu için evde tabiki de bakılabilir. :)

İnşallah rabbimin yanındaki tek hatamız bu olur