Kedimin Bitmek Bilmeyen Popo Silme Sevdası

miloski

kedim 9.5 aylık dişi, kasım ayında kısırlaştırma operasyonu geçirdi. küçüklüğünde 3 aylıkken falan da n&d mama ile beslerken yumuşak dışkılama yapardı poposunda kalıntı kaldığı için yere silerdi mamayı değiştirip proplana geçtiğimizde sorun çözüldü. uzun süre proplan kullandım ama iştahla yemediğini fark ettim ve dışkılaması da sağlıklı değildi kabız gibi yapıyodu. kısırlaşınca hill’s kısır balıklı mamasından vermeye başladım fakat bu poposunu halılara sürtme olayı başladı. işin ilginç kısmı tuvaletle alakasız bunu oynarken yapıyor artık alışkanlık gibi ve sildikten sonra hemen arkasına dönüp bakıyor bi şeyden kurtulmak istiyo belli rahatsız eden bir şey var. parazit aşısı gelmiştir diye düşünüp 1 ay önce iç-dış parazitini yaptırdım fakat bi gelişme yok, yine devam ediyor. sebebi ne olabilir kısırlaşmayla alakalı olabilir mi? artık tuvaletten çıkmasa da gün içerisinde hep yapıyor çünkü.

3 CEVAP

miloski

poposu batık olmasa dahi bunu yapıp arkasına dönüp bakıyo yerde bi şey varmışcasına. kalıcı bi şey değildir umarım mamayı değiştirip proplana yeniden geçiş yapmayı denicem eğer sorun yine mamadansa ama tuvaletten direkt çıktığında yapmıyo yani. anal keseleri mi dolu acaba kısırlaştıktan sonra onu da anlamadım

Happytree

İç paraziti olan kedi ve köpekler böyle yapar.

miloski

iç parazitte aşılıyorum sürekli 3 aylık süreçte ve iştahsızlığı ya da karnında şişlik falan da yok