Kedi Kumu Seçimi

CemileDurdi

Kedi kumu konusunda denediğim markalardan hiç memnun kalmadım. Tavsiye edilen bir kum arayışındayım. Bir de kalın ve ince taneli kumun farkı ne?

8 CEVAP

Melihcn

Pisipisi ve vancat bence iyi marka değil kokuyu iyi hapsetmiyor ve çok dağılıyor “feles” denemenizi tavsiye ederim Zerre kadar toz yapmıyor ve kokuyu bırakmıyor

Happytree

İnce taneli kumun olumlu tarafı çabuk topaklandığından kokuyu daha iyi hapsediyor kedilerde seviyor, olumsuz tarafı etrafa yayılması :) Kalın taneli kumun topaklanmasını sevmiyorum kokuyu tutmuyor ve kediler pek sevmiyor. Silika kum bana pis geliyor ve kullanımı pratik değil. Pisipisi ve vancat tercih ettiğim markalar.

mishapamuk

Temizliğini çok sık yaptığınız ve tüm kumu 14 günde 1 değiştirirseniz her kum hemen hemen aynı oluyor. proline eczacıbaşı markalarını denedim. eczacıbaşı prolinedan bir tık daha iyiydi ama çok büyük bir farkı yoktu. çam peletine geçiş yaptım, natural bastet. etrafa yayılıyor mu? evet yayılıyor. koku hapsetmesi mükemmel. hem çok pratik direk klozete atılıyor. 1 aydır aynı kumu kullanıyorum hala gideri var, geçebiliyorsanız peleti şiddetle tavsiye ederim

Zeytinyx

Öncelikle ever clean markası önerilecek markalardan biri gelelim ince taneli ve kalın taneli ayrımına kalın taneli olan kedinin çişini emer ve altta kalmasını sağlar kaka konusunda hiçbir özelliği yok diye biliyorum parfümsüz ise eğer ince taneli tercih etmeniz gerektiğini düşünenlerden biriyim kedinizin çişinin topaklanmasını sağlar (markanın kalitesine göre topaklanmanız toza dönüşmesi veya dağılması değişebilir) bu sayede küreği ile rahatça temizleyebilirsiniz ve üstüne biraz yeni kum ilave ederek devam edebilirsiniz (tabiki temizlemeyi unutmayın) yorumu yararlı bulduysanız patilerseniz çok sevinirim 💖

mishapamuk

Temizliğini çok sık yaptığınız ve tüm kumu 14 günde 1 değiştirirseniz her kum hemen hemen aynı oluyor. proline eczacıbaşı markalarını denedim. eczacıbaşı prolinedan bir tık daha iyiydi ama çok büyük bir farkı yoktu. çam peletine geçiş yaptım, natural bastet. etrafa yayılıyor mu? evet yayılıyor. koku hapsetmesi mükemmel. hem çok pratik direk klozete atılıyor. 1 aydır aynı kumu kullanıyorum hala gideri var, geçebiliyorsanız peleti şiddetle tavsiye ederim

Happytree

Övülen felesin kullanıcı yorumlarını okudum. Tozutması az ama kokuyu iyi hapsetmiyormuş. Yinede deneyin :)

pablopicasso

Ben sanicat kullanıyorum. Memnunum ama reflex yeşil-mavi-kırmızıya aklım kayıyor bu aralar🙃

NSukun

Pelete geçmenizi şiddetle tavsiye ederim