Lütfen Yardımcı Olun

elifkonakci

Kedimizi dün saat 12.10 gibi tıraş ettirdik. Veteriner kedimiz durmadığı için anestezi uygulamış. Eve geldiğinde sadece uyudu. 1 defa altına çişini yaptı ve 2 defa kustu. Ve titriyor hâla daha. Kısırlaştırıldığında bile böyle olmamıştı. Kedimin canı celleti kalmadı. Ne yapabilirim? Lütfen yardımcı olun.

13 CEVAP

Happytree

Kışın traş niye yapılır :((

Happytree

Veterineriniz paragöz olmasa bu mevsimde traş yapılmaması gerektiğini söylerdi. Herşey para değil biraz hayvan sevgiside olmalı. Kediniz uzun tüylüyse kaliteli mama ve günaşırı taramayla önüne geçebilirsiniz. Umarım aileniz gereksiz traştan vazgeçer bundan sonra. Ayrıca kediniz üşür diye kıyafet giydirmeyin ama sıcak ortamlarda olmasına dikkat edin.

Melihcn

Veterinere getirin acilen anestezi verirken tartıldı mı kediniz? Muhtemelen fazla miktarda verdi anesteziyi bekletmeden getirin umarım bir an önce düzelir kedinizi de bir daha traş ettirmeyin bence

Arzu58

kediler traş olmaz cunkü morallari bozuluyo tuysüz kedi olurmu inşallah düzelir

ezgcn

Veterinerinize bunu hemen bildirin ve kedilerin traş durumlarında psikolojileri çok bozulduğu için bu şekilde olmuştur bir süre daha bekleyin eğer düzelmezse bilmiyorum nasıl yapmalısınız

elifkonakci

Arzu58 Önceden tıraş ettirmiştik. Hiçbir şey olmamıştı. Neden böyle oldu bilmiyorum. Cevabınız için teşekkürler.

baranertaga

Bir daha da tıraş ettirmeyin gereksiz strese sokuyor kediyi.

Zeytinyx

Anesteziden dolayı olmuştur diye tahmin ediyorum suyunu önünden eksik etmeyin + traştan sonra moralleri bozuluyor ki bu havada trap ettirmek de çok akıl kârı değil. Şiddetle anestezisiz traşı öneriyorum kediniz eğer duruyorsa durmuyorsa gerekmediği sürece traş bile ettirmeyin hala devam ediyorsa vetinizi değiştirip başka bir vere gösterin

elifkonakci

Happytree Ailem tıraş olmasını istedi. Ben hiç istemiyordum tıraş olmasını. Cevabınız için teşekkür ederim.

elifkonakci

ezgcn Cevabınız için çok teşekkürler.

elifkonakci

Melihcn Muhtemelen dediğiniz gibi biraz fazla verdiler anesteziyi. Cevabınız için çok teşekkür ederim.

elifkonakci

Kesinlikle ilk önce hayvanları sevmek lazım. Mama olarak N&D ve Proplan kullanıyoruz. Bundan sonra daha sık tararız. Yine cevabınız için teşekkür ederim.

elifkonakci

Bir önceki kestirdiğimizde bir şey olmamıştı. Bu sefer neden böyle oldu bilmiyorum. Cevabınız için teşekkürler.