Alerjisi Olan İnsanlar Hayvan Besleyebilir Mi?

bunnysbonny

Kedi,köpek,kuş gibi hayvanlara alerjisi olan insanlar bu hayvanları Besleyebilir mi?

11 CEVAP

golsahyildirim

Besliyorum, oluyor😹 Ara sıra alerji ilaçlarımı alıyorum, tüy toplama aparatı kullanıyorum. Eskisine göre alerjim daha sakinleşmiş durumda, bağışıklık geliştiğini düşünüyorum doktorların söylediği gibi😇

Anonymus179224

Ben de bir kedi, iki kuş, bir de alerji var; gayet iyi besleniyor yani. Alerji ilacı almıyorum ben, zamanla azaldı zaten şimdi yok gibi neredeyse :) Alerjimle bu canlılarla aynı ortamı paylaşmak kolay ama bu denli zıt canlıları aynı ortamda bulundurmak biraz zor. 😂

mihriii

alerji ilaçları var ben alerjim olsa da sahiplenirdim büyük ihtşmal bi süre sonra da bağışıklık kazanabiliyormuşsunuz

Happytree

Çok zor maalesef..

zehralgan

Benim de alerjim var, hem kedim hem kuşum var. Eskisi kadar problem olmuyor arkadaşların da dediği gibi. Belirli zamanlarda ilaç kullanıyorum sadece. :)

bunnysbonny

Kuşa alerjisi olup kuş beslemek mümkün mü?Ben yıllardır sırf bu yüzden kuş alamadm:/.Çok teşekkür ederim sizlere

Anonymus179224

Doğru kuşu bulursanız neden olmasın. Benim kuşlara değil ama kediler alerjim var ve her kediye farklı tepki gösteriyor vücudum. Bazen kedili evlere ziyarete gidip hemen terk etmek zorunda kalıyorum :( Ama kendi kedimde böyle bir sıkıntı yok, zaten alerjiye sebep olan bir protein ve o protein her kedide aynı miktarda üretilmiyor. Hatta bizim hekimimizin de tavşana alerjisi var ama her tavşana değil. Eminin alerjinizi tetiklemeyecek bir kuş bulabilirsiniz :)

bunnysbonny

Peki genel olarak alerjiyi daha az tetikleyen kuş türleri var mı?Mesela muhabbet kuşları sultan papağanlarına göre daha fazla tüy döküyormuş sanırım.Çok çok teşekkür ederim sizlere de yine

Melihcn

Bazı alerjik rahatsızlıklara özellikle kedi iyi geliyor kedilerin tüy yapısında bulunan bir madde adı aklımda değil alerjiyi yatıştırıyor tabi herkes için geçerli değil

Anonymus179224

O işe hiç kafa yormayın bence. Ben de ilk başta "hipoalerjenik" diye geçen cinslerden yanaydım ama anladım ki bu cins meselesi değil birey meselesi. X cinsinin her üyesi de aynı miktarda alerjen üretmiyor yani. Benim oğlum hipoalerjenik bir kedi değil mesela ama :) Kuşunuzu sahipleneceğiniz yerde biraz zaman geçirin, imkanınız yoksa eve getirin bir de öyle deneyin. Duruma göre hareket edersiniz :)

bunnysbonny

Çok teşekkürler