Kısırlaştırma

Kedim 3 yaşında erkek kedi kısırlaştırma için çok geç kalmadık di mi ya da 3 yaşında olması bir problem mi ?

8 CEVAP

Anonymus179224

İyileşmesi, anestezi süresi, ameliyat süresi daha uzun sürecektir ama kesinlikle onun faydasına olacaktır :)

Anonymus179224

Kediniz anesteziyi kaldıramayacak yaşta değil ki. Kısırlaştırılmadığı takdirde daha büyük risk almış olursunuz :)

nduymus

Benim kedim de 3 yaşında kısırlaştırma ameliyatı oldu inhaler anestezi ile yapıldı hiç sorun olmadı 2 saat içinde uyandı

gayelise

Normalde erkek kedilerde 1 yaş sonrası yapılması daha uygun çok ileri yaşlarda risk olabiliyor ama yine de veterinere sorun

Zeytinyx

Merhaba zararın neresinden dönerseniz kârdır. Yaptırmanız biraz sıkıntı olsada daha geçe kalmasını tavsiye etmem 7 yaşından sonra böbrek taşı , cinsel organda tıkanıklık gibi hastalıklar çıkabiliyor biz biraz araştırma yaptıktan sonra zeytini kısırlaştırdık riski göze alamadık yorumumu yararlı bulduysanız patilerseniz çok sevinirim 💖

SerraYanmaz

Hayır değil

kaanpolat

3 yaşında geç kalmışsınız bence

Yani bu yaşta yaptırmak riski arttırmak değil mi ?