Kısırlaştırma Sonrası Acı Çığlık

merhaba,

kedim bugün kısırlaştı. 8 aylık civarı, dişi.
o kadar acı acı bağırıyor ki. ağrı kesici yapılmamış ayıldıktan sonra yarayı ellememesi adına.

Bu çığlıklar ne zaman geçer acaba? deneyimi olan var mı?

8 CEVAP

Zeytinyx

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun bizde zeytini kısırlaştırdığımız zaman bütün gün başında ağladığımı bilirim keşke ağrı kesici yapılsaymış :/ kedinizin Elizabeth yakalığının geçemeyeceği , takılacağı yerlerden uzak tutmanızı tavsiye ederim acı sebebiyle bilinçsiz hareketler yapabilir. İnternetten kedi sakinleştirici damlalar almanızı tavsiye ederim biraz daha sakinleşmiş olur en azından. Yaranın olduğu yerde pansuman dikişi varsa daha çok can acıtır ancak dikişi açmaması için çok önemlidir ve iltihap kapmaması için. Onlar çıktıktan sonra biraz daha rahatlayacaktır. Tekrardan geçmiş olsun 💖 yorumumu yararlı bulduysanız patilerseniz çok sevinirim ☺️

Arzu58

benim kedi dişi agri kesici yapilsa iyi olurdu 1 ay oldu kısirlastirali narkozdan uyanmadan eve getirdim dehşet bi geceydi ama sadece o gece sabah iyiydi biraz tabi agladi yine ama bi kacgune normale dondu 7 gun sonra sargisini actim 8.gun kendi dikisini soktu disleri ile cok yaladi kanatti ama simdi eser kalmadi cok iyi yani bi kac gun sabir ve dikkat

narkozdan uyandıktan sonra getirdik biz. orada da birz ağrı kesici verilmiş sanırım ama gözetim altında tutmazken vermiyolarmış ağrı kesici.

teşekkürler yanıtınız için

SerraYanmaz

Veterinerinizden metacam ağrı kesici isteyin

merhaba teşekkürler iyi dilekler için. cevap yazamadım boncuk ile meşgul olduğum için. salı günü sabah ameliyat oldu hala kakasını yapmadı ama onun dışında çok sağlıklı. kaka ne zaman yapmazsa endişelenmeliyim?

acıdan dolayı kendini kasamıyor olabilir. Ve kısırlaştırmadan sonra kabız olabilirmiş veteriner öyle demişti. Yaş mama takviyesi yapabilirsiniz. Burda biri 2 gün yapmazsa endişelenin demişti ama veterinize danışın bence

yaptı şimdi, şırınga ile yaklaşık 0.3 ml zeytinyağı verdim

2.5 gündür sadece yaş mama yedi, zeytinyağı ile destekleyince de baya cıvık bir kaka yaptı ama yine de zorlandı