Kedim Mama Kabından Yemiyor..

Pisiuuu

5 aylık kedim çok sevdiği mamasını bu aralar tabaktan yemiyor gidiyor kokluyor dönüyor yemeden yere tane tane koyup önüne ittiğimde yiyor ama kaptan çok acıkırsa yiyor oda çok az

7 CEVAP

pelintpe

Kabı temizleyin mutlaka. Bazen benim kedim de aynısını yapıyor. Kaptan yemiyor, koklayıp gidiyor. Elimle verirsem ya da yere koyarsam 1 2 tane onu hemen yiyor. Kabini boşaltıp yıkıyorum ve kurulayıp mamasını koyuyorum. O zaman yiyor kaptan sıkıntı olmuyor

Melihcn

Kap plastik ise seramik ve ya paslanmaz çelik ile değiştirin hem daha sağlıklı hem de koku yapma sorunu ortadan kalkıyor

slaaskar

Başka yerlere koyup alıştırmayın bence yoksa hep böyle olur özellikle yavruysa bir süre sonra dayanamayıp yer

Pisiuuu

Tabağını yıkıyorum temizliyorum plastik kullanmıyorum seramik kullanıyorum

gayelise

Bizimki de öyle tabağında mama var ama o mama kutusundan yemeyi tercih ediyor bende alistiramadim bir türlü

Zeytinyx

Kediler için plastik ve derin kap zararlıdır çenede akne sorunu ile karşılaşabilirsiniz ama kullanmıyorum demişsiniz aklım 2. Seçenek olarak derinliğine gidiyor bıyıklarının geçebileceği, rahatsız etmeyeceği genişlikte ve sığ olması gerek ☺️

Kedisever80

Mama kabının Sığ olması lazım derin Olursa kafasını kabın içine sokmak zorunda kalır rahatsız olur.