Kedimin Ağzı Çok Kokuyor Ve Bu Yüzden Sanki Kendi De Kokuyor Yıkamak Sitemiyorum Bir Şeyle Silsem Ol

kedimi ne ile temizleyebilirim yıkamak istemiyorum pudrayla temizleyen varmoş bilgisi olan var mı?

10 CEVAP

Zeytinyx

Merhabalar ağız kokusunun nedenleri verdiğiniz mamadan tutun hastalığa kadar uzayabilir. Sık sık yaş mama veriyorsanız azaltmanızı , ve kediler için olan maltları (maltlar kedinin alması gereken vitaminleri + sindirimi destekler ve çok çeşidi vardır) almanızı tavsiye ederim. Yorumu yararlı bulduysanız patilerseniz çok sevinirim 💖

avakafka

kediler kendi kokularını çok severler, koku sürmek onu mutsuz edebilir. ağzının ağır kokmaması lazım normalde. kaç aylık? dişleri değişiyorsa bundan dolayı kokuyor olabilir. yakında bir tedavi gördü mü, ishali var mı? bazı hastalıklar da ağız kokusu yapar

Policlal

Diş etlerinde şişlik veya iştahta bir sorun var mı? Ağız kokusunun çok iyi sonuçları olmuyor eğer diş çıkarma döneminde değilse. Veterinerinize danışın mutlaka

Sselin1

Dislerini fircalamayi deneyin kediler icin ozel fircalar ve macunlar var. Hindistan cevizi yagi ve bebek dis fircasi da olur. Fircalamayi basarmazsaniz. Crystalinin agiz bakim solusyonu var onu kullanabilirsiniz kokuyu buyuk olcude geciriyor ayni anda fircalarsaniz daha iyi sonuc alrsnz

Benim kedimin de çok ağır ağız kokusu vardı sokaktan ilk aldığımda. Veteriner bir virüsten dolayı dişlerinin çürümüş olduğunu ilerlerse çenesinin bile eriyecegini söyledi. Hemen sorunlu dişleri kökten aldı temizledi. Neyse ki yavruydu yeni dişleri çıktı. Yani ağız kokusu masum olmayabilir.

7 aylık şuan,her şeyi normal iyi sahipleneli 2 ay olacak ve bu süre de kokuyor.Çok çok ağır bir koku değil ama rahatsız edici düzeyde diş değiştirme döneminde mi bilmiyorum ağzının içinde de bir sorun gözükmüyor.

Acaba hangi mamayı yiyor

brit premium

gimcatin ağız kokusu giderici tabletleri var onları deneyebilirsiniz

Superisi814

Kediler pudralanmazlar.Onlar kokulara karsi hassastir , insan parfümünden, sigara dulanindan, turuncgil kokusundan filan hoşlanmazlar.
Agiz kokusu bir cok sebepten olabilir ve dikkat ederseniz isinde ehil bir veterinerin kopeklerin kedilerin agiz kokularini kontrol ettigini goruceksiniz.Kokuyu bastirmak icin cabalamaktansa gercek sebebini bulmaya calisin.Mumkunse veterinerinize ulasin.