Gaita Testinde Çok Az Tenya Yumurtası Çıktı

acelik33

merhaba iyi aksamlar 2 bucuk aylık yavru Scottish kedim var.Bugün kedime yaptırdığım gaita örneginin sonucu cıktı ve çok az tenya yumurtası varmış hemen boyundan damla yapıldı .Ancak bu tenyayı nerden almış olabilir hiç dışarı çıkmıyor,dısarıdan geldikten sonra ben ona hiç dokunmadan kıyafetlerimi çıkarıyorum nasıl tenya bulaşmış olabilir?bana bulaşma ihtimali damla sonrası kaç gun sonra geçer ?evde yapmam gereken bir işlem var mı bilgilendirirseniz sevinirim

6 CEVAP

emreovec

Tenya taşıyan bir şey yemiştir. Ya da çiğ et benzeri bir şey yedi mi ? Oradan almıştır.

emreovec

Salam sosis falan denk geldiyse yapabilir.

acelik33

çok teşekkürler:) bana bulaştırma ihtimali kaç gün sürer bir bilginiz var mı

emreovec

İyileşene kadar :)

Bu sürede sofraya ve sizin yemeklerinize pek bulaştırmayın. Dışkısını temizlerken ellerinizi sıkı yıkayın.

acelik33

sadece mama yiyor ama bazen yere düşen bi şeyi ben fark etmeye kalmadan yediğini görüyorum

sforselin

İç parazitler anneden süt ile geçebiliyor, sinekten böcekten de geçmiş olabilir. Aslında evde çocuk ya da yaşlı ve hasta biri yoksa çok endişelenmenize gerek yok. Zaten gerekli müdahale de yapılmış. 24 saat içinde muhtemelen ölmüş olurlar.
Kumunu temizlerken her zaman eldiven ya da kürek kullanıyor, sonrasında elimizi yıkıyoruz. Ekstra yapmanız gereken bir şey yok bence. Evde çocuk varsa bir gün ayrı kalsalar yeter diye düşünüyorum.