Acilllllll

Kedim 4,5 aylık erkek kendi mamasını severek yiyordu fakat 4 gündür çok az yiyor ne yapmam lazım hep tavuk yemek istiyo suyunu da çok az iciyo çok acillll yardımcı olun lütfen

6 CEVAP

Meles

Dönemsel iştah azalması olabiliyor. BiZim kedide de olmuştu fazlaca da uyuyorlar beş günü yada bir haftayı geçip iştah kaybı devam ederse veterinere danışabilirsiniz

Melihcn

Sürekli tavuk vb gıdalar verirseniz doğal olarak kuru mama ya da yaş mama yemek istemez iştah kaybı ya da rahatsızlığı olmuş olsa tavukta yemez öncelikle tavuk vermeyi bırakın kabında maması suyu bulunsun mecburen yiyorlar zamanla alışır merak etmeyin kabında maması oldukca aç kalmaz yememezlik yapmaz belli süre sonra ister istemez yiyiyorlar

Tavuk yiyor hep mamasını istemiyor çok az yiyor

Kızgınlıktan dolayı olabilir mi

tansuunal

Tavuk yiyor diye tavuk vermeyin aç kalınca paşa paşa yiyecek mamasını:) siz yine de takip edin iştahsızlık varsa veteriner hekim görsün..

Cook

Diş çıkarma yaşında tam,ağrı yapıyorsa kuru mama yemek istemeyebilir,tavuğu kaynatıp suyunu kuru mamaya döküp verebilirsiniz ya da kuru mamayla yaş mamayı karıştırıp verebilirsiniz.Suyunu da ılık tutmaya çalışın birkaç saatte bir değiştirin.Nasıl sıcak ya da soğuk su bizim diş etlerimize rahatsızlık veriyorsa onlarda da özellikle bu dönemde rahatsız edebilir,içmek istemeyebilir