Kedimin Genital Bölgesindeki Şişlik

kubka

Merhabalar, dişi kedim epeydir kizginlikta, hiç bu kadar siddetli kızgınlığa girmiyordu. Hatta kısır saniyorduk. Yine kızgınlığa girdi, doğal bir hap denedik durulması için, ama son birkaç gündür kedim genital bölgesini sürekli yaliyor, kontrol ettim, şişlik vardı ve büyümüş, sanki deforme olmuş gibi. Çok korkuyorum, bu yüzden ultrason cektirecegim bir yer arıyorum guvenilir, lütfen bunu daha önce yaşayan varsa yardımcı olabilir mi?

7 CEVAP

Kedisever80

İdrar yolunda taş varsa Çişini yapamadığı İçin orası şişmiş okabilir Bence acil veterinete götürün

ezgcn

Bunun yerine kısırlaştırmayı deneseniz hem o da rahatlamış olur

kubka

Sokağa bırakılmış halde bulmuştum ve yaşı da genç degildi. Şuanda da 10 yaş üzeri, kisirlastirmaktan bu yüzden korkuyorum...

mihriii

birkaç hekime danışsanız gaz anesteziyle falan yine atlatılamaz mı ki kısırlaştırma ameliyat olmadıkça hastalık riski artıcak meme tümörü,pyometra vb

kubka

Bugün hemen hekime gideceğiz umarım ciddi bir durum değildir, teşekkürler yorumlarınız için.

SerraYanmaz

Hangi şehirde oturuyorsunuz

kubka

Ankara'dayim, bir ay önce veteriner bir hekime danıştık, acilen rahmi alındı , şuanda sağlıklı kendisi. Teşekkürler herkese. 🌸