Kedim Sürekli Yorganlara İşiyor

Therumeysa

Kedim beş haftalık tuvalet eğitimini nasıl yapabilirim hayvan tutuyor tutuyor sonra altına yapmak zorunda kalıyor o an olduğu yere yardım lütfen

12 CEVAP

İnce taneli topaklanan kumlardanmı kullanıyosunuz aklınıza geldıkce kuma bırakın kendisi girip yapmayı ogrenır zamanla

Luckyssss

Acık olursa simdilik daha iyi olur belli sizinki baya sabır gerektiiricek oyun mama ve su içtikten sonra takip et onu çömeldiği an direk kumuna götür bide böyle dene

Therumeysa

Arada bir kutusuna goturuyorum ben goturunce yapiyot ama kendi grip yapmiyor actim kutusunu kapali degil

SeldaOzbay

Bence çiş kokusunu bir şekilde kum kabına ulaştırmalısınız.

Luckyssss

Kuma alıştırman gerekiyor bi orta kaba kum koy ve patisiyle o kumu eşelet ben kedimi bu sekilde alıstırmıstım

Therumeysa

umrunda olmuyo kutudan kacmaya cabaliyo

Luckyssss

Kapalımı acaba tuvalet kabı

BALGOZ

Yapmaya çalıştığında engelle ve onu kuma götür.

Therumeysa

Eger ben kum kabina koyarsam ve tuvaleti varsa yapiyor onun disinda tutuyo tutuyo bulundugu yere birakiyo kakasi icinde kitapligimin arkasini uygun görmüş gun boyu oraya yapmis tuvaletinin kapagini actim cikmayi becerebiliyo kapali bile olsa ama cok odlek hic biseyi bensiz yapamiyor napabilirim ki baska

Therumeysa

Daha bes haftalik annesinden kuma yapmayi gormemis kapatmayi bilmiyor bes hafta boyuncada bi kutuda kardesleriyle yasamis her seyi o kutuda yapmislar

Minnak53

Yani daha o kadar küçük ki arkadaşım senin dostun ona yardımcı şöyle olabiliriz evde tek bir oda yaşam alanı belirleyin en azından 2,3 aylık olana kadar hatta kedi kumunu odanın orta yerine koyun su ve maması da biraz daha uzakta onunla bir gün boyunca o oda da ilgilenin maması suyu yemek saatinden sonra biraz oyun sonra tuvalet kabına sürekli götürün çıkmak isterse elinizle tutup bekletin patisini sürün vs. İnşallah kısa sürede öğrenir ama bu arada çok küçük ya :(

Heidi

Eğitim vermeniz gerekiyor