Kedim Kakasini Yapmiyor

hazalaydin

Kedim dünden beri kakasini yapmıyor. 4 5 gün önce röntgen de bağırsaklarının dolu olduğunu gördük aşırı gazi varmış parazit döktüğü için. Yapması icin neler yapabilirim onerisi olan var mı

3 CEVAP

emreovec

Mamasına bir tatlı kaşığı sızma ve yüzde yüz doğal zeytinyağı dökün. Geçmezse de mutlaka veterinere danışın.

DoraFiko

Hekiminize danışsanız en doğru yolu o gösterir ancak şuan ulaşamıyorsanız enjektör ile 1-2 cc zeytinyağı verin. 0.5 ccde makattan verin çok rahatlatıyor dışkıya çıkabiliyorlar.
Kabızlık ve gaz aşırı rahatsız ediyor hayvanı geçmezse veterineriniz şurup verir o aynı gün çözüyor sorunu. Yakın zamanda bizde yaşadık

Melihcn

Sürekli kuru mama veriyorsanız mama kaynaklı olabilir öğünlerine yaş mama ekleyin bir iki gün sürerse mutlaka veterinere gösterin