İdrar Yolu Enfeksiyonu

Cook

Tükendim artık.Stresten dolayı gastrit oldu,gastritten dolayı kabız oldu,lavman yapılırken yara oldu,antibiyotik tedavisine başladık idrarını yapmamaya başladı.Yarın röntgen,ultrason bakılcak,bakabilirseler idrar testi yapmaya çalışcaklar,duruma göre sonda takcaklarmış.Hayvan gün yüzü göremedi 2 aydır.Daha demin uyurken penisi yukarı aşağı hızlı hızlı oynuyordu bi anda renksiz bir sıvı sıçradı.Napcaz bilmiyorum mama değişimi de yapamıyoruz proplan harici mama deneyince yemeden içmeden kesiliyor.Idrar yolu enfeksiyonunda da mama değişimi şart sanırım.Bu süreci atlatanlar öneride bulunabilir mi?Ateşi de var şu an,çok yok sanırım burnu ıslak ama kulakları sıcak ve pembe,idrar yolu enfeksiyonunda normal mi ateş

14 CEVAP

berkeozdede

Of bunları duydukça bende çok üzülüyorum inanın. Benim kedimin de sıkıntıları var. Her gördüğümde içim parçalanır sizi çok iyi anlıyorum. Onun için herşeyi yaparız. Merak etmeyin bunlar geçicek ne kadw üzeerinde durursak o kadar hastalık peşlerini bırakmıyor Malesef. Ama inanın herşey geçicek Sağlıklı hayatına dönğcek ben inanıyorum. Umarım kimse hastalanmaz :(

Cook

Hayır keşke konuşsa da dese anne şuram ağrıyor diye.Mutsuz mutsuz bakıyor suratıma gel de uyu.Keşke bilse ne yapıyosam o iyi olsun diye anlasa dediğimi.Çok yorulduk,Allah kimseye yaşatmasın hastalık

Kedisever80

Kızılcık verebilirsiniz idrar yolu enfeksiyonuna en iyi gelen şeydir.

Nurpati

Lavman sonrası idrar yollarında iltihap maalesef çok karşılaşılan bir durum oluyor. bence mama değişiminden önce bir antibiyotik kullanıp yine aynı durum yaşanırsa mama değişikliğine gidin. devamlı kabızlık sıkıntısı yaşıyorsa daha yağlı mamalar ya da kril yağı denenebilir. megakolon hastası ve bir böbrek hastası anneden tavsiyeler. çok geçmiş olsunn

Nurpati

bu arada ateş çok normal ama bir an önce antibiyotik başlanması gerekli. ultrason yada başka denemelerden önce sondalama ve idrar tahlili daha mantıklı bence. bu arada çok sıkıntılı geçiyorsa vedavet markasının healthy kıdneys ürününü öneririm

sforselin

Öncelikle geçmiş olsun. Umarım en yakın zamanda sağlığına tamamen kavuşur. Bunca stresli hastalıktan, tedaviden sonra idrar yolu enfeksiyonu kaçınılmaz sanırım. Stres en büyük etkeni maalesef. Bunu azaltacak şeyler yapmaya çalışmanız iyi olur. Ancak bu idrar yolu enfeksiyonu mudur bilmiyorum. Yakın zamanda sistit problemi yaşadık. Bizimki sık idrara çıkıyordu ama idrar yapmama, idrarda kan, o bölgeyi aşırı yalama ve tuvaletini yaparken ses çıkarma gibi belirtileri olabiliyormuş. Bunları gözlemlemiyorsanız idrar yolu enfeksiyonu olmayabilir.
Enfeksiyon durumlarında ateş görülmesi normal. Vücudunun hastalığa tepki verdiğinin göstergesi diyebiliriz. Tabii tehlikeli de olabilir. Sık kontrol edin derim.
Sistit problemi için hekimimiz de kuru mama değişimi yapmamızı önermişti. Ancak genellikle hiçbir müdahale yapılmasa da birkaç gün içinde kendiliğinden geçen bir hastalık için mama değişimi gibi bir stres yaşatmak istemedim ben. Bunun yerine reçeteli yaş mama aldım. Onun haricinde de yaş mama ve sıvı ödül maması sıklığını artırdım bu aralar. Hekimimizin uyguladığı antibiyotik ve c vitamini mi, yoksa yaş mamayla beslenmesi mi etkili olmuştur bilmiyorum ama klinik dönüşünde sorunu devam etmedi. 2 günlük kısa bir hastalık yaşamış olduk, bana o kadar kısa gelmemiş olsa da.
Mama değişimi yapmanız gerekir mi gerekmez mi bilmiyorum tabii ancak bizde gerek kalmadı.

Cook

@sforselin idrarda kan görmedik şimdiye kadar ama günde 1 kez çıkıyor ve kumu aşırı kazıyor,miyavlıyor.Gece boyu bekliycem başında ara ara patilerini kulaklarını ıslatıyorum düştü biraz ateşi :/ Sanırım illa mama değişimi derseler ben de yaş mama tercih ederim evimiz id wd mamayla doldu artık naparsak yapalım yediremedik.Çok geçmiş olsun size de teşekkür ederiz

Gmzzz

Merhaba aynı durum bizdede var maalesef kısırlastırdıktan sonra oldu veteriner sistit dedi iğne tedavisine başladı ama doğdugundan beri o kadar iğne oldu ki daha sonra veteriner ilaç ve hap verdi onları kullandık şimdi daha iyi kabızlık içinde hafta iki kere duphalac önerdi şimdi ona başlıcaz bakalım inşallah düzelir geçmiş olsun

Kedisever80

Günde 1 kızılcık yeterli olacaktır

berkeozdede

Of bunları duydukça bende çok üzülüyorum inanın. Benim kedimin de sıkıntıları var. Her gördüğümde içim parçalanır sizi çok iyi anlıyorum. Onun için herşeyi yaparız. Merak etmeyin bunlar geçicek ne kadw üzeerinde durursak o kadar hastalık peşlerini bırakmıyor Malesef. Ama inanın herşey geçicek Sağlıklı hayatına dönğcek ben inanıyorum. Umarım kimse hastalanmaz :(

berkeozdede

Amin :( Keşke Malesef hayvanların dili yok keşke olsa...

Cook

@Nurpati antibiyotik tedavimiz devam edecekti zaten 5 gün daha(10 güne tamamlayacaktık toplamda,baytril kullanıyoruz) ama yarın ilacı ve dozunu değiştireceğiz sanırım bugün antibiyotikle beraber idrar sökücü ve c vitamini vuruldu,ona rağmen çok az yaptı ki fazla su içiyor antibiyotiğe başladığımızdan beri,kabızlığı düzeldi ama ishali var 3 gündür(gün içinde 2 kez çıkıyor tuvalete miktarı normal ama sıvı gibi,duphalac kaynaklı)healthy kidneys i yarın veterinere sorup başlayalım,artık böbrek ve karaciğer için ek gıda kullanma zamanımız geldi sanırım bunca ilaçtan sonra.Size de çok geçmiş olsun :/

Cook

Kızılcık suyunu geçen biri daha önerdi,veterinere sorduğumda hiç kullanmadım bi şey diyemem dedi.Miktarını,ne kadar vereceğimi,günde kaç kere vereceğimi çok kestiremiyorum.Kedim 4 kilo 400 gram 8.5 aylık.Biri 6 tane kızılcığı yarım bardak suda haşlayıp sabah akşam veriyormuş.Bu şekil uygun mu acava

Cook

Teşekkür ederiz size de çok geçmiş olsun