Çalışan Bir Çiftiz Ve Köpek Almak İstiyoruz Almalı Mıyız?

ZaimZaim

Merhabalar çalışan bir çiftiz ve her ikimiz de özellikle ben köpek aşığıyım küçüklüğümden beri sokak da bulduğum köpekleri eve getirirdim şimdi köpek almak istiyorum ama ev de yanlız kalabilir mi eşim gündüzleri bazen ev de oluyo ama bu her zaman mümkün olmicak özellikle Fransız buldog istiyorum ya da bize öneriniz ve tavsiyenız varsa paylaşırsanız çok mutlu olurum çünkü mutsuz bir köpek olsun istemiyorum

9 CEVAP

Luckyssss

Bence alıp da bu sekilde hem kendinizi hem ev hayvanınızı üzmeyin bi süre sonra çalıstıgınız için ilgilenemediğiniz için sahiplendirme durumundads kalabilirsiniz yani hem o hem siz üzülürsünüz

Havanese_Siri

bakım ihtiyacı fazla olmayan ve yalnız kalmaya alışabilen bir cins alırsanız problem olmaz

BALGOZ

Havanese-Pug-Cow Cow-Bloodhound-Greyhound-İngiliz Bulldog-Base-Fransız Bulldog-Cavalier King Charles Spaniel günün çoğu saatini uyuyarak geçirir. Ama sen genede bir düşün.

Havanese_Siri

BALGOZ valla ne yalan söyleyeyim havaneselerin pek de çok uyuduğu söylenemez ayrıca yanlız kalmaya uygun değiller ve bakım istiyorlar

BALGOZ

ayn ama bazıları uyuşuk oluyor mesela Tembel

GAMZEMETE

Bizde sizle aynı durumdayız ve aldık. Bizimki çok hareketli bazı günler evde olmama rağmen onu dışarı çıkarmak o kadar zor geliyor ki anlatamam. Hem çalışıp hem köpek sahibi olan çokça insan var ama Sevmekten çok bu tempoya alışabilecekmisiniz bunu düşünüp göze alarak sahiplenin derim.

simay00

almayın çok zorlanırsınız.hele bahçeniz yoksa hiç almayın çok zor oluyor.evde tek kalmayı da çoğu sevmiyor tek kalınca eşyalar parçalanmış oluyor genelde.

GoldenOdin

Küçük ırk köpeklerden 2 tane alabilirsiniz. Eğer bir tane alacaksanız bu sefer köpeğinizin canı sıkılır ve evinizdeki eşyalara zarar verebilir. Ama daha sakin ve tembel köpeklere bakabilirsiniz mesala puglar. Ancak Pugların da bir çok solunum yolu hastalıkları vardır. Örneğin uyurken çok fazla horlarlar. Ve gözleri bazen ters dönmektedir. Tabii başka ırklara da bakabilirsiniz

Beyazincir

köpeğe yazık olur emekliye ayrılınca alın daha iyi olur