Kedimin Fip Olmasından Çok Korkuyorum

asrayildrm

O kadar çok görmeye başladım ki instagramda vs yardım toplaniyor içim acıyor o hayvanları gördükçe:( bu hastalık nasıl bulaşıyor kedilere ve engellemenin bir yolu var mı yavrucaklar eriyip gidiyor resmen. Tüm fipli kedi sahiplerine sabır diliyorum❤️:( İnşallah hepsi bir an önce sağlığına kavusurlar.Ben de cok korkmaya başladım bir aşısı koruma yöntemi vs var mı?

3 CEVAP

Policlal

Galiba yok. Dışarıya çıkmaması, hayvanın bastığı yerlere dışarıya çıkılan ayakkabıyla basılmaması, bağışıklığının güçlü tutulması, mümkün olduğunca başka kedilerle temas etmemesi, aşılarının tam olması. Bunlar dışında yapılacak bir şey yok. Hastalık uzak dursun yavrularımızdan

Boncukus

Annesi pozitifse eğer yavruda çıkma ihtimali çok yüksek bağışıklığının yüksek tutulması gerekiyor

baranertaga

Benim de en büyük korkularımdan biri bir de gençlik hastalığından korkuyorum ama ondan karma aşıyla koruyabiliyorsunuz. Bunun aşısı da yok.