Annemi Nasıl Kedime Alıştırabilirim?

pisicikimm

2 aylık bir kedi sahiplendim. 2-3 hafta oldu.Annemin küçüklükten beri bir kedi fobisi vardı zaten. İlk birkaç gün kedime baya ilgi gösteriyordu ama biliyorsunuz yavru kediler afacan olur. Ayağınızı ısırmaya ve onlarla tırnaklarını kaşımaya çalışırlar. Zannedersem bu davranışlardan dolayı annemin fobisi coştu ve odadan mutfağa giderken bile kedi orda mı nerde kapını kapat tarzı sürekli şeyler söylüyordu. Çok kavga ettik. Sonra bir süreliğine babamın evine getirdim kedimi ve sık sık görüşüyoruz ama böyle olmuyor tabii ki. Kendi evime geri getirmeyi düşünüyorum kedimi ama annem ne dersem diyeyim ikna olmuyor. Var mı bir öneriniz?

7 CEVAP

Policlal

Zamanla yavaş yavaş. Biz hayvanseverler özellikle yavru kediden korkanlara anlam veremeyebiliyoruz değil mi 😅 şöyle düşünelim böcek fobiniz var ve anneniz çok sevdiği için böcek besliyor. Nasıl alışırsınız? Ancak zamanla. Alışmak isteyerek, deneyerek. Başka türlüsü çok güç. Kedinizin uyuduğu vakitlerde sevdirmeye çalışabilirsiniz. Sakin, bağırmadan, ılıman bir şekilde anlaşmaya çalışın 🥰

Gastronom

Zaman tanıyarak

HillB

Zamanla alışır tecrübeyle sabit.

Blackcat34

Zamanla alışır mı bilmiyorum ama annem asla eve kedi almama izin vermedi. Fobisi yok ama uzaktan seviyor. Tüylerinden rahatsız olduğunu söylüyor. Şimdi benim evimde kedi olduğu için gelmiyor bile bize maalesef ikna edemedim bir türlü. Umarım sizin anneniz ikna olur 🙏🏼

Telanurrr

Benimde annemde korkuyordu sonra instagramdan Barış Musluyla tanıştım biraz takip ederseniz kedi çalışmaları yazarsanız nete bulabilirsiniz yaptıklarını biz de anneme çalışma yaptık kedi görünce çığlık atan annem şu an kendi isteğiyle seviyor oynuyor :)

HillB

Annem ilk başlarda istemiyordu, hiç yaptığım bir şey değil ama emrivâki yaptım kabul etti bir şekilde. Evdeyken yanına gelmesini istemiyordu, sürekli nerde o diyordu korkusundan, aman üstüme atlamasın. Neyse zamanla mamasını, suyunu vermeye başladı şimdi her gün işten gelince öpüyor, hâlini hatrını soruyor. Odama sırf onun için uğruyor yani benden çok onunla konuşuyor diyebilirim. Hatta ben kızdığımda bebeğime, bakacaksan düzgün bak diye beni azarlıyor.
Eğer sizin anneniz de yalnızca korkuyorsa ona az az sorumluluk vermekle başlayabilirsiniz. 1-2 saatliğine dışarı çıkın mesela o vakit aralığında ona emânet edin.

Blackcat34

Zamanla alışır mı bilmiyorum ama annem asla eve kedi almama izin vermedi. Fobisi yok ama uzaktan seviyor. Tüylerinden rahatsız olduğunu söylüyor. Şimdi benim evimde kedi olduğu için gelmiyor bile bize maalesef ikna edemedim bir türlü. Umarım sizin anneniz ikna olur 🙏🏼