Dişi Kedim Kısır Olmasına Rahmen Hale Kızgınlıgı Varmışcasına Bagırıyor Sebebını Bılen Var Mı :(

dişi kedim kısır olmasına rahmen hale kızgınlıgı varmışcasına bagırıyor sebebını bılen var mı :(

2 CEVAP

Uzmo

Bence veterinere goturun, parca kalmis olabilir :( ne zaman kisirlastirdiniz

Asliszgn

Parça kalmış olabilir.aynı durumdan biz de muzdaribiz şu an. Kedim çok hafifte olsa hala miyavlıyor kısırlaştıktan sonra. Her ultrason aletiyle görülebilcek bir şey değil parça. Türkiyenin en iyi ultrason hekimine gönderildik veterinerimiz tarafından parçayı anca bulursa o bulur dendi. Fakat parça bulunamadı. Sonrasında smear testi yapıldı ve mikroskopta kızgınlık hücreleri göründü sağlıklı bir kısır kedide olmaması gereken hücrelerdi. 5-6 ay sonra tekrar ultrason çekilecek yağ dokuya düştüyse parça görünmesi zaman alabilirmiş kistik bir durum oluşurmuş zamanla bizde onu bekliyoruz. Eğer kediniz kızgınlık belirtileri gösteriyorsa takip edip smear testi yaptırabilirsiniz