Kedimin Ellerimi Isırmamayı Öğrenmesi İçin Ne Yapmalıyım

Aysegulxyz

Arkadaşlar yavru kedim her kedi gibi ısırmayı oyun zannediyor. Fakat ilk sahibi de onunla bu şekilde oynadığı için sürekli ısırma peşinde şuan zaten acıtmıyor zarar vermiyor ama ilerisi için endişeliyim. Isırdığı zaman oynamayı bırakıyorum anlasın diye. Sizce unuturmu başka bi yol deneyen yada bilen varmı

6 CEVAP

Fatmakrkmz

Biz de aynı şeyi yaşıyorduk. Isırabileceği çocuk dişlikleri aldık. Genel olarak onu ısırıyor. Bizi ısırmayı bıraktı diyebileceğim kadar az. Tabiki arada bir oyun oynarken kaçamaklar yapıyor ama bu oyuncak bizim işimize yaradı

Merhabalar eğer 4-7 aylık arasındaysa dişleri kaşınıyordur. Yapmanız gereken elinizi yüzünde hiç sallamamanız. Dedemin de kedisi var. Eliyle oynattığı için hep saldırıyor. Bir de biraz karakter meselesi. Benim önceki kedim sinirliyidi hep saldırırdı :) ayreten yapmanız gereken çok bir şey yok :)

rojbunsoylu

kedilerin istemediğiniz eşyalara yaklaşmamasını saglayan koku spreyleri var onlarda işe yarar ama her kedide işe yaramıyor bazıları pisikopat gibi daha çok hoşuna gidiyor :)

emiragacci

Benim kedim de süt dişlerini dökmeden önce elimi sürekli ısırırdı ve ellerim yara olmuştu hep, süt dişlerini döktükten sonra ısırması azaldı ısırsa bile acıtmıyor artık

Aysegulxyz

Çok teşekkür ederim ikisinide uygulayacağım 💕

Aysegulxyz

Benimki de daha yavru inşallah geçer sprey bilgisi içinde teşekkür ederim