Yeni Kedi Alışkanlıkları

ayseeny

Merhaba arkadaşlar nihayet bir kedi aldım kendisi 2 aylık american-british shorthair silver bir yavru. Dün 2. gecemizi geçirdik beraber, yavru eve alışmaya çalışıyor ama girişken atlıyor zıplıyor yalnızca biraz korkuyor bizden daha yeni tanıştığımız için. Bu benim ilk kedi besleme deneyimim, akşam beraber uyuyoruz ama sabaha karşı 4 buçukta kalkıyor 2 gecedir tuvaletini yapıyor yemek yiyor bir daha da rahat bırakmıyor beni, oyun mu oynamak istiyor sizce? Tecrübesiz ve bilgisiz olduğum için danışmak durumundayım ve de bugün ilk kez evde yalnız kalıcak, cam kapı her şeyi kapatıcaz bazı odaların kapılarınıda kapatıcaz biranda bu kadar büyük alanda tek kalmasın diye. Sizce hayvan bu kadar ufakken hemen hemen her gün öğlenleri evde yalnız kalması zararlı mıdır? ve eklemek isteyebileceğiniz kedi bakım tüyoları olursa memnun olurum, şimdiden teşekkürler :)

6 CEVAP

Öncelikle gülü güle büyütün yavrunuzu.sabaha karşı uyanması ve sizi uyandırmaya çalışması çok normal. Bu durumu değiştirmek çok zor. Yani kedinizden sizle birlikte saat 9 a kadar uyumasını beklemeyin:) gün içinde bol bol oynatıp yorarsanız belki bu saati 6 7 lere çekebilirsiniz.Onun dışında ben de sizin gibi 2 aylıkken sahiplendim kedimi ve gün içinde evde yalnız kalıyor. Gerekli tedbirleri alırsanız herhangi bi sıkıntı olacağını sanmıyorum.Şuan çok küçük zaten öyle çok yüksek yerlere atlayıp zıplayamaz.Etrafta kıracağı dökeceği en önemlisi kendine zarar vereceği şeyler bırakmazsanız iyi olur.Mesela ben evden çıkarken ulaşabileceği yerlerdeki prize takılı bütün fişleri çıkarıyorum, mutfak tezgahının üstünde bıçak çatal vs bırakmıyorum.Temizlik ürünleri çamaşır suyu deterjan vs hep kapalı dolaplarda durur.Aklıma gelenler bunlar şimdilik. Kedinizle birlikte sağlıklı günler diliyorum tekrar hayırlı olsun

ceydatpcu

Bnmde ilk kedim biritish ilk günler gece uyanıyor miyavliyr tuvalete gitmeye çekiniyor kendim goturyrdum yanimda uyumak istiyor biraz okşayıp patisini tut oda yatcaktr gunduzleri iste oldgum için akşam geldiğimde küsmüş oluyor poposunu dönüyordu :) odaların kapılarını kapatma bırak evi gezsin bişe olmaz 1 2 hafta böyle geçti ama snra akşama kdar tek kaldgindan miyavlamaktan sesi kısılmaya basladi miyavliyr ama ses çıkmıyordu dayanamayıp yanına arkdas aldım birsuru oyuncak aldım biritishler narin çok çabuk strese griyorlar bnce yanına arkadas alın akşama kadar onları ewe kapatıyrz sonra mutlu olmalarini bekliyorz 6 ay olcak nerdeyse ben hala ewe kosa kosa gidiyorum biraz geç kalsam kapıda miyavlayarak buluyorum onları ki dedgim gbi ewin heryeri oyuncak ve 2 taneler arkdas alın

ayseeny

aa hadi ya korktum şuan ama bizimkisi tüm gün yalnız kalmıyor 3 4 saat yine de küser mi annemi zor ikna ettim tek kediye, ikincisine hayatta izin vermez

ceydatpcu

3 4 saatse bise olmaz :) çok sevin onu oyun delisi oluyorlar

ayseeny

Çok teşekkür ederim önerileriniz için hepsine dikkat edeceğim :)

Uyumadan önce oynayarak elinizden geldigince yorun onu, bu şekilde sizi geceleri rahat bırakıcaktır.