Sabahları Miyavlama

kedicigimmm

Kedim sabahları evdekiler uyandığında miyavlamaya başlıyor ve dışarı çıkana kadar rahat vermiyor. Yani beni de uyandırıyor. Normalde dediğini yapmanın alışkanlık yaratacağını bildiğim için miyavladığı zaman onu dışarı çıkarmıyorum ama vazgeçmiyor. Dışarı çıkıncada aynı şekilde miyavlamaya devam ediyor işin kötüsü. Ne istediğini anlayamıyorum. Kapıyı açık bırakıp yatarsam da gece olsa bile her uyanana miyavlıyor bu seferde. Bu durumu nasıl çözerim gerçekten bıktım. (Kedim 7 aylık olmak üzere erkek, henüz kızgınlık belirtisi yok)

6 CEVAP

Superisi814

Her uyanana miyavliyorsa , tek tek selamliyarak , ben de buradayim diyordur. Iletisim kurmanizi bekliyor olabilir, ilginizi istiyor olabilir , uyandiğiniza sevindiğinin belirtisi olduğu kadar , oyun oynamak da istiyor olabilir.Siz uyanana kadar miyavladigina göre sizi uyandirma yöntemini bulmuş.Benimki gibi üzerinizde tepinmiyor ne guzel 😊

Anonymus179224

Oyun oynamak istiyor olabilir, bugün aynısını ben de yaşadım. Vazgeçmek bilmeyince kapıyı açtım ama miyavlamaya devam etti. Yatağıma aldım, yatakta cirit attı.😂 Geriye son çare olarak kalkıp oynamak kaldı.

kedicigimmm

Hep gece oynuyorum öyle alıştı aslında ama sabahları da alışmasa daha iyi değil mi😅 amacım biraz daha uyuyabilmek

kedicigimmm

Ay bir ara üzerimde de tepiniyordu çok şükür onu yapmıyor artık. Kısırlaştırınca düzelir diyelim o zaman inşallah, çözüm yok anladığım kadarıyla. Uykular haram oldu 😹

Betulb97

Ben geceden o uyuyunca yoğurt bırakıyorum bir de oynarken ses çıkartamayacak bir oyuncak, sabah 6.30 gibi uyanıp yoğurt yediğinde daha sakin davranıyor bazen tekrar uyuyor. Uyandırdığı sabahlar da oluyor uyandırmadığı da.

tyguler

Benim kedim gece bizle yatıyordu ama uyutmadıgı için geceleri kapılarımızı kapatıyoruz. Eğer sabaha kadar cok sıkıldıysa bizi miyavlayarak uyandırıyor. Yani bu normal bir şey. Sıkıldıgı için veya kahvtısını istediği icin miyavlıyordur büyük ihtimalle