Kedimin Sirtina Ne Olmus Olabilir? Acil Lutfen Bakar Misiniz?

tika_waylan

Merhaba birkac gun once kedimin sirtindaki tuylerde sertlesme hissettim tariyorumbo sertluk gitsin diye sanki yapismis bir sey gibi taradikca tuyler dokuldu elimle bakiyorum birbsey yapismissa cikartiyim diye cekince hep tuyleri geldi. Dun yikadim biraz tabi huzursuz oldu havalar da yeterince isinmadigi icin cok yikamadik istemedin bir sampuanlayip hemen islatip duruladim korkumdan da kaloeiferi son surat actim koydum kaloriferin uzerine hastalanmasin diye. Neyse yeterince yikayamadim galiba hala sertlik var. Bir de derisinde kirmizilik olmus ve tuyelrinde seyrelme. Bir daha mi yikasam diyorum da cok huzursuz oluyir sac kurutma makinesinden korktugu icin havluyla kurutmam gerekiyor. Acaba bir sey mibyapisti evde o da kurudu ya da bu bir deri hastaligi falan mi acil hir sey ise veterienre mi gotursem?
Bu arada kedim biraz kilolu ve hareketsiz butun gub yatan bir kedi o yuzden Pro Plan House Cat'e gectik hareket alani kisitli ev kedileri icin olan mama ama tamamen gecmedim eski mamasiyla karistirdim oyle veriyorum zaten eski.mamasi da o markanin Junior'i

20 CEVAP

tika_waylan

Kedimi normalde yikamiyorum yikamam da havalar yeteronce isinmadi sertlik vardi bir sey bulasmia gibiydi o yuzden bebek sampuaniyla yikadim o bolgeyi ama sertlik tamamen gecmedi

Minnak53

Merhaba ,
Geçen gün ben boynunda yara gibi birşey vardı severken farketmiştim veterinere götürdüm muhtemelen kaşımış dedi. Yine de siz gözlemleyin tüylerde o bölgede dökülme varsa mantardır demişti isterseniz vetinize en yakın sürede gidin geçmiş olsun;(

Nayeli

Mantar illa başkasından geçecek diye bir şey yok bünye zayıfladığı zamanda mantar oluşabiliyor . Resimden anlamadım ama tarif ettiğiniz şekilde mantar gibi hissettim . Merak ettim şimdi nasıl ? Çok yıkamanızı önermem belki daha fazla yayılmasını sağlarsınız bu şekilde :(

Ece5

Banada mantar gibi geldi
Mantar aşısı varmıydı peki?

Ahmetemind

sokakta bir kediyi sevdikten sonra eve gelip kedinizi severken filan bulaşabilir mantar.Veterinerden bilgi alınca haber verin hepimiz bilgilenelim