Kedimin Sirtina Ne Olmus Olabilir? Acil Lutfen Bakar Misiniz?

tika_waylan

Merhaba birkac gun once kedimin sirtindaki tuylerde sertlesme hissettim tariyorumbo sertluk gitsin diye sanki yapismis bir sey gibi taradikca tuyler dokuldu elimle bakiyorum birbsey yapismissa cikartiyim diye cekince hep tuyleri geldi. Dun yikadim biraz tabi huzursuz oldu havalar da yeterince isinmadigi icin cok yikamadik istemedin bir sampuanlayip hemen islatip duruladim korkumdan da kaloeiferi son surat actim koydum kaloriferin uzerine hastalanmasin diye. Neyse yeterince yikayamadim galiba hala sertlik var. Bir de derisinde kirmizilik olmus ve tuyelrinde seyrelme. Bir daha mi yikasam diyorum da cok huzursuz oluyir sac kurutma makinesinden korktugu icin havluyla kurutmam gerekiyor. Acaba bir sey mibyapisti evde o da kurudu ya da bu bir deri hastaligi falan mi acil hir sey ise veterienre mi gotursem?
Bu arada kedim biraz kilolu ve hareketsiz butun gub yatan bir kedi o yuzden Pro Plan House Cat'e gectik hareket alani kisitli ev kedileri icin olan mama ama tamamen gecmedim eski mamasiyla karistirdim oyle veriyorum zaten eski.mamasi da o markanin Junior'i

20 CEVAP

Duman14

Benim kedimdede benzeri vardı kaşıyarak yara yapmış ve kabuk bağlamıştı veteriner o bölgeyi tıraş etti ve krem tedavisi uygulamıştık ama farklı bir şey olabilir

tika_waylan

Mantar degilmis vete goturdum simdi vetten ciktim.
Biotin kullanacagiz ve omega 3 balikyagi mevsim degisikligi, kizginlik ya da mama degisiminden olabilirmis mamasini kilo kontroli icin ev kedisi mamasina gecirmistik. Bir sure biotin balik yagi deniycegiz olmadi sonra mamayi degistirecegim balikli bir mamaya gecebilirim evde Acana var belki ona gecerim duruma gore yavas yavas gecmistim mamaya ama olabiliyor demek ki. İlgilendiginiz icin cok tesekkurler arkadaslar

tika_waylan

Genel olarak tuyleri yumus yumus o bolge sadece sert bir sey mi var tarayim ciksin diyince de dokuluyor tararken de bas bas bagiriyor kiziyor hatta isirmaya calisiyor normalde cok sakin bir kedidir.

tika_waylan

Mantar olabilir mi ama baska bir kediyle bir araya gelmedi ben de sokak kedielrini sevdikten hemen sonra elimi yikarim

Sasaki

Bence gecikmeden veterinerinize götürün. :(

tika_waylan

Goturemiyorum su gunlerde malesef haftaya goturebilecegim korkum bu mantar olabilir.mi?

BALGOZ

bence bu tarz şeyleri bile ciddiye al ve hemen veterinere götür

tika_waylan

Mantar miydi peki?

tika_waylan

Duman14

tika_waylan

Goturecegim veterinere veterinee uzakta imkan yaratmaya calisiyorum eger mantarsa biraz daha dikkatli olacagim malum bulasici ondan soruyorum

BALGOZ

mantarı andırıyor

Duman14

Benim veterinerim değil dedi ama sahiplendirdiktem sonra mantar olduğu ortaya çıktı heralde çok kaşıdı mantarlı bölgeyi ve yara oluştu sizde ciddiye alın mantar önemli bir şeydir en kısa zamanda gidin önemli bir şey

tika_waylan

Mantar ciddi bir sey bulasici da ama nerden bulasmis olabilir mi tek kedi sonucta Allah Allah

Duman14

Benimkide tek kediydi sadece ilk 1 hafta kardeşiyle beraberdi sonra kardeşini sahiplendirdik ama sonradan bulaşmış olmalı çünkü kardeşi gittikten 3-4 ay sonra mantar başlamış

kedicigim1054

eğer kedinizi kendi şampuanlarınızla yıkıyorsanız şampuan yüzünden olabilir.ama kedi şampuanıyla yıkıyorsanız bilemem