Kızgınlık

kedim daha 6 aylık ve bugün kızgınlığa girme hareketleri yaptı şok oldum. Çok küçük değil mi bunun için. ufak tefek bir kedi. gözüme çok küçük geliyor hala.

8 CEVAP

o zaman bekliyim biraz daha veterinere de danışıyım. Çok teşekkür ederim. Yerlerde yuvarlanıyor yavrum. Dışardaki soğuktan haberleri yok tabi.

Sudekilic

Ben de çok şaşırmıştım birkaç gün oldu kedilerim ilk kızgınlığına gireli.Ben 1 yaşından önce girmez sanıyordum demek yeterince bilgili değilmişim😅.Bizim için süreç zor geçiyor umarım sizde öyle olmaz ☺️

Sudekilic

6 aylıklar aslında çok zor değil ama bir tanesi sürekli bağırıyor özellikle gece ve sabah erken saatlerde bu biraz yoruyor.İştahları gitti ve su bile içmiyorlar bu da üzücü bir etki.Bazen de koltuklara falan sıvı bırakıyorlar.Kısırlaştırmak için bir dahaki kızgınlığından sonrasını bekleyebilirsiniz diyorlar

mihriii

benim kızım 3,5 aylıkken girdi tabii ben şok veteriner şok bir hafta arayla giriyor hala küçük olduğu için kısırlaştıramıyoruz da

Ayy 3,5 ay iyice bebek. Ben 8 ayı bulur diyodum ama olmadı. Ama kısırlaştırma için beklicek gibiyim. Çünkü hiç anne sütü almadı biraz kendini toparlasin istiyorum

Sizinki kaç aylıkken girdi acaba ilk kızgınlıkları çok ağır geçmez umarım. Kıyamam ya şimdi bebek kediyi kısırlaştırmaya içim el vermiyor

baranertaga

Ne zaman gireceği biraz da kedinin genetiğine bağlı. Mesela benim kedim 7 aylık ama daha girmedi. İlk kızgınlığına 22 aylıkken giren kedi de biliyorum, 3.5 aylıkken giren de. Ama ortalama olarak 8-10 aylarda falan giriyorlar.

tubatuba12

5 aylıktan itibaren bekleniyor benim kedim 9 aylıkken girdi. Çok sıkıntılı geçti aralıksız sürekli bağırdı ve ateşlendi bile diyebilirim. Geçen hafta kısırlaştırdım.