Karne Verilmedi

Merhaba bugün veterinere gittim iç dış parazit için ilk gidişim ve bana karne verilmedi

14 CEVAP

Boncukus

Arayıp neden verilmediğini öğrenebilir misiniz? Normalde verilmesi gerekiyor karnesi varsa da mutlaka işlenmesi gerekiyor

baranertaga

Mutlaka verilmeliydi. Yapılan aşıların karneye işlenmesi yasal zorunluluktur. Bunu mutlaka sorun ve iç-dış parazitten sonra ilk aşılarsa 1 hafta 10 gün içerisinde tekrar karma aşıya gitmeniz gerekiyor. Ama bu karne işini kesin sorun önemli bir konu.

Hap olarak yutturuldu ondan olabilir mi acaba

Milovat

Pek ilgisi yok hap olarak yutturulmasi ile :) kedinizin karnesini hekimin sorması yoksa da sizin adınıza kaydedip karne vermesi gerekiyordu. İlk asilari ise kısa sürelerde hekiminize tekrar gideceksiniz zaten karnesini de o zaman talep edebilirsiniz ya da arayıp sorabilirsiniz.

Yakın bir zamanda gelin vs demedi sadece hap yutturuldu ve ücreti ödedim çıktım

Karnesi var mı diye sordu yok dedim ama herhangi bir şey demedi

suledoruk

Bize de ilk gidişimizde verilmemişti ikinci gidişimizde verildi genelde böyle yapıyorlar diye biliyorum tekrar gittiğinizde vericeklerdir

Milovat

Şöyle ki ilk asilamalar ise iç dış parazit bir hafta sonra karma 1 daha sonra da sırasıyla diğer asilamalar yapılır. Bunu bazı hekimler bildiriyor, bazıları da adınıza yavrunuzu kaydedip mesaj olarak asi zamanını bildiriyor, bazıları da asi takibini aileye bırakıyor :) belki sizin hekiminiz de size bırakmıştır. Kediniz yavru ve ilk asilamalari ise karma için tekrar gitmeniz gerekiyor haberiniz olsun

kaanpolat

İlkte bizede de vermediler 2. Gidişte istedim verdiler

Tamamdır çok teşekkür ederim 😊

golsahyildirim

Hayır, hap olarak uygulanması ile ilgili değil. Petinize uygulanan tedavi ve ilaçların hepsi kaydedilmek zorundadır. Veteriner hekimi arayıp neden aşı karnesi verilmediğini muhakkak sormalısınız. Tedavinin uygulandığı tarih de not edilmeli karneye ki bir sonraki aşı-ilaç ne zaman takip edebilmelisiniz. Karne verilmemesi için hiçbir sebep yok. Uygulanan tedavi sonucunda mağdur olursanız bunu karneniz olmadan ispatlayamazsınız, hangi hekim ne tedavisi uygulamış gibi mesela.

Telefon anksiyetem var arama gibi bir şansım yok ancak ailem ararsa 😔

selinlilaaa

Fakülteye gittiyseniz vermezler özel klinikse vermeleri gerekli bir arayıp sorun