Kedim 5 Ayı Geçti. Kuru Mama Yemiyor

Leylaaamiy

5 ayı geçti Kuru mama yemiyor 3 aylıkken sahiplendim 3 aya kadar Royal canin yedirmisler. ama ben daha uygun ve yerli bir mamayı yedirmek istiyorum Nasıl alıştıracağım neredeyse 2 gün oldu zoraki peynir ve süt tüketiyor.?

5 CEVAP

Milovat

Ablacığım soruyu arapsaçı gibi sormuşsun anlamadım. 5 ayı geçti kuru mama yemiyor, 3 aylıkken sahiplendim 3. Aya kadar Royal ile beslemişler, 4. Ayda dişlerini düşürdü???
5 ayı geçti düşürdüğü dişleri daha çıkmadı mı?
3 aylıkken sahiplendiniz ve iki aydır peynir süt mü veriyorsunuz ve bir de iki gün oldu demişsiniz

Kendimi donnie darko'nun tavşanı frank gibi hissettim su zaman karmaşasını kaldırırsanız yardımcı olmaya çalışayım :D

Leylaaamiy

3 aylıktı sahiplendigimde 3 aya kadar royalcanin kuru mama yemiş onun haricinde aldığım kuru mamalarıda gönülsüz yiyor. 4 aylıkken dişi düştü ama veteriner hala diş düşürdü ondan diyor. Dişlerinde eksiklik yok. Ciğer ve süt ürünleri ile besledim bugüne kadar kuru mamaya nasıl alıştirabilirim. 😉

Milovat

Çok güzel 😂 teşekkür ederim. Kedinize farklı gıdaları vermeyi keserek başlayabilirsiniz. Biraz dirense de zamanla alisacaktir. Eğer yemeyi redediyorsa yaş mama ile karıştırıp vermeyi ya da aroması ortaya çıksın diye kuru mamayı islatmayi deneyebilirsiniz. Bir de mamanizin tavuklu alıyorsanız farklı içerikli mamaları da tercih edebilirsiniz 😅

Aysglklnc

Benim kedim 6 aylık bizde de aynı problem oldu. Endişeleniyordum ki yerde dişini bulana kadar :) çok sık diş döktüğü için veterinerimiz bir süreliğine her gün yaş mama ver dedi. Alışmasından korkuyordum ama yaş mama vermediğimde kuru mamayı yeniden yiyor, bir problem olmuyor

Leylaaamiy

4 aylıkken dişlerinden iki tanesini durusurmustu. Hemen ardından yenisi çıkıyor diye biliyorum. Bu engel olur mu kuru mama yemesine