Neden Kedi Yuvaya Girmektense Bu Soğukta Üstünde Yatıyor ?

Ngny

ilk fotoğraftaki gibi apartmanın yanında 2 adet kedi evim var. Düzenli olarak baktığım iki kedi de yuvalarında yatıyorlardı. Bir tane kedim hastalandı ve yaklaşık 10 gün veterinerde kaldı. şimdi geri geldiğinde bir türlü yuvasına girmiyor. bu soğukta yuvanın üstünde yatıyor, ne yaptıysam yuvanın içine sokamadım. zaten çok yaşlı ve hala hasta. Apartmanın içine de girmek istemiyor. Onu nasıl sıcak tutabilirim ya da yuvasına nasıl girmesini sağlayabilirim. neden yuvasına girmiyor olabilir?

7 CEVAP

Telifsz

Başka kedilerin kokusu sinmiştir jçine koyduğunuz örtüyü onun üstüne sürtüp içine koyun örtüyü

emreovec

Çünkü; kedi :)

Evde de böyleler. Yatak alırsın gelir yanına yatarlar. Ev alırsın. Üstüne çıkarlar. Sepete yatak yaparsın. İçine girmezler.

Ngny

dediğinizi düşünüp içindeki örtüyü, minderi her şeyi değiştirdim. onun üstünde yattığı minderi yuvanın içine koydum yine girmedi. mamayla kandırmaya çalıştım yine girmiyor. akşam hava soğuyunca belki kendiliğinden girer dedim ama baktım hala üstünde yatıyor :(

Anonymus552223

Ustu daha guvenli geliyor, etrafı seyredip gelebilecek tehlikeleri goruyirlar. Bizim sokaktaki kedilerimiz de boyle. Ama gece giriyorlarmis

Anonymus552223

Ha bir de fotoda gordugum kadsriyla gunes vuruyor, gunesten yararlanmak icin de olabilir. Seviyorlar gü neşi

Zeynepulku

Guns vuruyor üstüne, daha sıcak oluyordur bence.

Ngny

güneşin vurduğu fotoğraf önceden çekilmişti, yuvaları göstermek amacıyla koymuştum. bugün İstanbul'da kar yağıyor hava çok soğuk yine de dışarıda yatıyordu ama apartmanın içine aldım, sıcacık yer yaptım orada yatıyor şimdi. Umarım sonradan yuvasına tekrardan girer, önceden girdiği bir yuvaydı çünkü yer ile ilgili sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
cevaplarınız için çok çok teşekkür ederim