Önce Dış Parazitmi Yapılmalı Yoksa Kedi Yıkanmalımı?

Senasakar

İkisinide yapmam gerekiyor ama önce hangisinin yapılması gerektiğini bilmiyorum. Bilgilendirirmisiniz

8 CEVAP

BALGOZ

önce parazit ilacı sonra banyo diye biliyorum

SeldaOzbay

Önce yıkanmalı diye düşünüyorum çünkü dış parazit sonrası bir kaç gün su ile temasından kaçınılır.

yasement

Yıkamanız neden gerekiyor kimyasal madde falan mı bulaştı tüylerine? ikisi de gerekiyorsa önce yıkayın tabii, dış parazit ilacının bir süre suyla temas etmemesi gerekiyor o nedenle enseye yapılıyor kedilerin yalayamadıkları tek yer :)

Senasakar

Tüylerinde acaip bir koku var. Yeni sahiplendim. Bakımı pek iyi yapılmamış. Tüylerine ne bulaştıysa yapış yapış olmuş. Ama yeni kısırlaştırıldığı için iyileşmesini bekliyorum. Parazitleri diğer kedimede bulaştı. Sürekli kaşınıyor kedicik. Ne zaman toparlar kendini? Pazartesi günü kısırlaştırıldı. Ne zaman yıkayabilirim?

yasement

Mavi bir sıvı ise o antibakteriyel, kısırlaştırmada kullanıyorlar yıkamanıza gerek yok. Veteriner görmedi mi peki durumunu operasyon sırasında. Keşke yıkama konusunu sorsaydınız beklemekle doğru yapıyorsunuz bence hatta veterineri arayın derim.

Senasakar

Yıkanması gerektiğini söyledi veteriner. Hatta tüyleri öyle bir halde ki traş etmeyi önerdi.

yasement

Yok operasyondan sonra ne zaman su değmesi hakkında demek istemiştim. Mikrop kaparsa Allah korusun

Hoppala

Bu durumda en mantıklısı veteriner veya oradaki pet kuaförü yıkasın.