Tasmasında Ki Zil Rahatsız Eder Mi ?

MerveeYzgcgl

Merhabalar kedim’e bugün tasma alldım ve taktım tasmayı benimsedi aslında ama hareket ettikçe zilden gelen sesten rahatsız oluyor gibi sizce çıkarmalı mıyım yoksa alışır mı?

10 CEVAP

SerraYanmaz

Bence çıkarın işitme duyusu bizden daha iyi çın çın rahatsız edici

Bence çıkarın. Düşünsenize her adımınızda bir ses çıkıyor hiç hoş değil.
Yinede sizin kediniz taktırıyor :) benim saniyesinde rahatsız oluyor :)

pablopicasso

Benim ki alıştı. Yoksa bir kayboluyor bul bulabilirsen🙃

MerveeYzgcgl

Hepinize çok teşekkür ederim hepiniz ayrı ayrı haklısınız her adımda çın çın ses gelse bende delirirdim her halde şimdi çıkarttım çok daha rahat tekrar teşekkür ederim ☺️☺️

Betullsusam

Bence biraz daha gözlemleyin tepkisine göre çıkarır veya çıkarmazsınız. Ortalıktan çok kaybolan bi kediyse takabilirsiniz ama eğer sürekli gözünüzün önündeyse, kaçmıyorsa takmanın da pek bir gereği yok gibi (:

Betullsusam

Zilli tasmayı taktığınız ilk zamanlarda değişik tepkiler vermesi normal bu arada. Sonuçta hareket halindeyken kulağının altından bi ses geliyor.

idunn

Bizim kedimiz de sevmiyor ama dolaba falan girdiği için bazen bulamıyoruz. Kanepelerin altına falan kaçınca hele ki nerede anlayamıyoruz. Öyle bir durum varsa takın bence.

Betullsusam

Rica ederim (:

Mlsbl

Biz de takıyoruz, hemen alıştı hiç bi sıkıntı çıkarmadı. Evin içinde de olsa sürekli bir yerlere saklanma kaçma derdinde. O zil sayesinde nerde olduğunu hemen anlıyoruz

tyguler

Benim kedimin vardı artık sıktığı için ćıkardım kedim baslarda sevmemişti ama sonra alıştı ve kedim ortalikta görünmediğinde bulmajk için çok iyi oluyor siz bilirsiniz