Öğün Miktarı

Telifsz

Kedim 5 aylık yaklaşık kaç gram mama vermeliyim bu yaklaşık kaç çorba kaşığına denk geliyor

10 CEVAP

mihriii

mamaya göre değişir bu

Kedisever80

Her ay 5 gram Arttırın Şu an Günde 80 gram verin yani 1.5 çay bardağı

Kedisever80

80 gram mamayı Günde 4 Öğüne bölüp Vermelisiniz Yada mama Kabına 80 gramı dökün istediği zaman gelip yesin.

idunn

Tam emin değilim ama 1 su bardağı kadar yani 300 gr falandı galiba. Bakıp tekrar yazarım yanlışsa

idunn

Pardon 50 100 gr arası 😅

emreovec

Ben sürekli 70 gr veriyorum.

pablopicasso

1 yemek kaşığı 10 gr geliyor.
Proplan ve Nd de

mishapamuk

kullandığınız mamanın arkasında kiloya göre vermeniz gereken miktar var. eğer açık mama alıyorsanız aldığınız mamanın paketine bakın. mamaların gramajları mamaya göre değişiyor. ben hills kullanırken 1 türk kahvesi fincanı mama 45 - 50 gr civarı gelirken naturea 35 - 37 gr civarı geliyor. hassas tartıya ulaşma imkanınız yoksa market - manav gibi yerlerden rica edebilirsiniz.

Kedisever80

Arkadaşların dediği gibi mamadan mamaya değişir bakkala Bir Mama dolu çay bardağı tarttırın bir de boş tarttırın Böylece Kaç gram olduğunu anlarsınız

Kedisever80

80 gram mamayı Günde 4 Öğüne bölüp Vermelisiniz Yada mama Kabına 80 gramı dökün istediği zaman gelip yesin.