Kedim Severken Kuyruk Sallıyo

bktslmz

kedimi ne zaman sevmeye kalksak kuyruk sallıyo sert ve hızlı bi sekilde sonra kalkıp gidiyo istemedigi icin mi yapıyo bunu ama bazen de mırlıyo severken nasil sevdirmeye alıstırabilirim hosuna gitmiyo degil gidiyo ama istemiyo dokunmamızı yardım eder misiniz

1 CEVAP

emreovec

Kuyruğunu hızlı şekilde sallıyor çünkü istemiyor ve geriliyor. Ya şiddetli ya da onun istemediği noktalarda onu seviyorsunuz. Mırlıyorsa her zaman mutlu olduğu anlamına gelmez ama çoğunlukla mutlu olarak kabul edebiliriz.

Karakter meselesi çok alışacağını sanmıyorum ama ödül maması deneyin isterseniz her sevdirdiğinde bir ödül maması. Sevilirse ödül alacağına şartlanabilir belki ama çoğunlukla karakteri oluyor. Paşa da öyle yani taş çatlasın sevdirme seansı 1 dakikadan kısadır. Sonra çeker gider. 1 metre öteye öyle beni izler. Uykulu bir zamanı ise de 2-3 dakika oluyor ama kuyruğu ufak sallasın bırakıyorum. İstemediğimde zorlamıyorum. Hepsi kucak kedisi olacak diye bir kural pek yok maalesef.